NILA

Статті

Як тільки середньодобова температура досягає + 20С, починають активізуватися кліщі. Вони живуть в поверхневих шарах грунту, кріпляться на траву і чекають свою жертву.

Чим же небезпечні укуси кліщів?

Як правило, кліщі інфіковані мікст-інфекцією. Вони є переносниками таких важких хвороб, як: бореліоз, бабезиоз, ерліхіоз, анаплазмоз, енцефаліт, вірусних інфекцій та ін. Крім того, множинні укуси кліщів, навіть не інфікованих, можуть викликати алергічні реакції.

Як визначити, вкусив вас кліщ або інша комаха?

Для укусу кліща характерна місцева алергічна реакції, яка виглядає на шкірі як округле пляма, неправильної або правильної форми з проясненням в центрі укусу.

Сам укус безболісний для людини, тому тривалий час може бути непоміченим.

Які наслідки можуть бути після зараження інфекцією, що передається кліщем:

1. Порушення з боку нервової системи.

(Енцефаліти, парези, головні болі)

2. Ураження суглобів (артрити, артрози)

3. Ураження нирок (гломерулонефрити, нефрити)

4. Зміни в печінці (запалення, порушення травлення)

5. Захворювання легенів (пневмонії і кровотечі)

Всі зміни, які викликають укуси кліщів, можуть викликати незворотні процеси, що призводять до інвалідності.


У нашій місцевості найчастіше зустрічаються кліщі, інфіковані на бореліоз і анаплазмоз.

Бореліоз - захворювання, що викликається спірохети бореліозу, які з укусом кліща потрапляють спочатку в шкіру, розмножуються там і розносяться у внутрішні органи (печінка, нирки, серце, головний мозок, суглоби та ін.). Борелії можуть протягом тривалого часу перебувати в організмі і викликати хронічний перебіг захворювання. Характерною ознакою є почервоніння шкіри в місці укусу, яке може зберігатися протягом 3-х тижнів. Через місяць починають з'являтися ознаки ураження нервової системи, серця, суглобів, які можуть призводити до інвалідності.

Для діагностики можливі наступні варіанти аналізів:

    Визначення антитіл класів М і G. Для цього здається кров.
    Визначення збудника методом ПЛР в крові, а краще в самому кліщі, якщо є така можливість.

Вчасно проведена терапія дозволяє запобігти прояву симптомів захворювання і суттєво поліпшити якість життя.

Анаплазмоз - захворювання, яке викликається бактерією і проявляється гранулоцитарним анаплазмозом людини. Це захворювання стоїть на другому місці кліщових інфекцій після бореліозу.

Бактерія з укусом кліща потрапляє в кров і починає розмножуватися в гранулоцитах (лейкоцити, клітини крові людини). Це супроводжується множинними циклами впровадження бактерій в клітини, в результаті уражаються внутрішні органи і знижується опірність організму інфекціям.

Відомо, що найчастіше кліщі заражені мікст-інфекцією, тому розвиток захворювання протікає важче і часто з летальним результатом.

Дослідження, яке допоможе підтвердити або виключити наявність анаплазми в крові або, краще, в кліща:

    Визначення збудника анаплазми методом ПЛР.

Необхідно запобігати укуси кліщів, надягаючи захисний одяг і використовуючи репеленти.

Збережіть своє здоров'я, не зволікайте. Якщо ви зазнали укусу кліща, постарайтеся доставити кліща на дослідження або здайте кров.

Будьте здорові!

Авітаміноз і депресія загрожують посиленим випадінням волосся, ламкістю нігтів, сухістю шкіри.

 Волосся і нігті ослабли і истончились, шкіра пересушена і лущиться. У шкірі порушилися мікроциркуляція і водно-жировий баланс. Весна - це ще й час дієт. Жінки прагнуть привести своє тіло в форму до пляжного сезону. Ми мучимо себе, переводимо недоїданням. Обмеження раціону, як правило, призводить до браку в організмі вітамінів А, В5, С і Н.

Будьте з цим обережні. Краще перевірити вміст вітамінів і мінералів в крові. Давайте розглянемо значення деяких незамінних для організму компонентів.

· Вітамін А - регулює гормональний фон, при його нестачі спостерігається сухість шкірних покривів, знижується гострота зору.

· Вітамін Е (його називають «вітаміном молодості») - є антиоксидантом, зберігає цілісність клітинних оболонок, сприяє нормалізації рівня статевих гормонів, знижує стомлюваність.

· Вітамін С - стимулює імунну систему, підвищує еластичність кровоносних судин і шкіри. При його недоліку спостерігається млявість, апатія.

· Вітамін Д - відповідає за міцність кісток, регулює кальцієвий і фосфорний обмін. При його недоліку розвивається рахіт. Нормалізує процес згортання крові.

· Вітамін Н - бере участь в обміні речовин, необхідний для росту волосся, також запобігає їх випадання і посивіння. Знижує прояви сухості шкіри.

· Вітамін В1 - відноситься до нейровітамінам, регулює всі види обміну в організмі. Відповідає за гостроту зору, за відновлення шкіри при стресах, прискорює процес загоєння ран.

· Вітамін В2 - відноситься до нейровітамінам, бере участь в збереженні блиску волосся, прискорює їх ріст. Запобігає ламкості нігтів і сухості шкіри.

· Вітамін В3 - відноситься до нейровітамінів, бере участь в синтезі гормонів, при достатньому рівні цього вітаміну шкіра виглядає доглянутою, зволоженою і підтягнутою.

· Вітамін В6 - відноситься до нейровітамінів, бере участь в синтезі гормонів і гемоглобіну. Перешкоджає старінню організму.

· Вітамін В9 - відноситься до нейровітамінів, бере участь в синтезі гемоглобіну і багатьох біологічноактивних речовин, уповільнює процеси старіння шкіри і випадання волосся.

· Вітамін В12 - відноситься до нейровітамінів, відповідає за синтез гемоглобіну, попереджає старіння і сухість шкіри, ламкість кісток.

· Залізо - бере участь в тканинному і клітинному диханні, стан шкіри безпосередньо залежить від кількості заліза в організмі.

· Калій - регулює водний баланс організму, усуває набряклість, синці під очима.

· Кальцій - відповідає за міцність зубів, нігтів, волосся. Забезпечує нормальне функціонування клітинної оболонки, перешкоджає утворенню зморшок, бере участь в нормалізації pH внутрішнього середовища.

· Магній - бере участь в синтезі структурних компонентів клітини. Відповідає за тиск всередині клітин і збереження їх форми, попереджає розвиток глибоких зморшок.

· Марганець - підтримує зростання волосся, зміцнює нігті і зубну емаль.

· Мідь - бере участь у виробництві колагену, компонента шкіри, який забезпечує її молодість і підтягнутість. При нестачі цього мінералу спостерігається активне випадання волосся, сухість шкірних покривів.

· Селен - активатор гормонів, забезпечує молодість шкірі, блискуче волосся і міцні нігті.

· Фосфор - забезпечує ріст зубів і кісток, живлення шкіри.

· Фтор - бере участь в утворенні шкіри і зубної емалі. Перешкоджає утворенню зморшок.

· Хлориди - підтримує осмотичний тиск всередині клітини, перешкоджає її старінню, прибирає набряки і темні кола під очима.

· Хром - необхідний для блиску і здоров'я волосся, при ламкості нігтів, відновлює водний і жировий баланс шкіри.

· Цинк - сприяє здоровій шкірі, міцним нігтям і волоссю. При його недоліку з'являються білі смуги на нігтях.

Відомо, що кожен з перерахованих вище мінералів життєво необхідний для нормальної життєдіяльності організму, його ефективного функціонування. Якщо будь-якого елемента не вистачає, це може важко позначитися на здоров'ї людини. Якщо рівень мікроелементів недостатній, з великою ймовірністю можуть виникнути такі проблеми: слабкість захисних сил організму, різноманітні захворювання шкіри, цукровий діабет, захворювання волосся, зубів, нігтьових пластин, ожиріння, кісткові недуги (сколіоз, остеопороз), анемія. Можуть виникнути проблеми з серцем і судинами, з репродукцією, потенцією, статевим потягом. Припиняється розвиток. Нехватка мікроелементів може виникнути в разі, якщо Ви:

· Вживаєте питну воду низької якості, незбалансовано харчуєтеся;

· Проживаєте в районі з несприятною екологією;

· Перенесли кровотечу і, як результат,  величезну втрату мінералів;

· Приймали ліки, які зруйнували мікроелементи.

 

Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням. Якщо Ви маєте проблеми зі шкірою, нігтями, волоссям чи почуваєтесь постійно втомлено, відвілайте лікаря і перевірте рівень вітамінів та мінералів в організмі.

(HbA1C, Glycated Hemoglobin)

З'єднання гемоглобіну з глюкозою, що дозволяє оцінювати рівень глікемії за 1-3 місяці, що передують дослідженню.

Утворюється в результаті повільного неферментативного приєднання глюкози до гемоглобіну А, що міститься в еритроцитах
Еритроцити, що циркулюють в крові, мають різний вік. Зазвичай орієнтуються на усереднений термін - 60 діб. Рівень глікозильованого гемоглобіну є показником компенсаціі вуглеводного обміну протягом цього періоду. Нормалізація рівня глікозильованого гемоглобіну в крові відбувається на 4-6-му тижні після досягнення нормального рівня глюкози.
Відповідно до рекомендацій ВОЗ цей тест визнаний оптимальним для контролю цукрового діабету. Таким хворим рекомендується проводити дослідження рівня глікозильованого гемоглобіну не менше одного разу на квартал.
Результати тесту можуть бути хибно змінені при будь-яких станах, що впливають на середній термін життя еритроцитів крові. Кровотечі або гемоліз викликають помилкове зниження результату; гемотрансфузії, природно, спотворюють результат; при залізодефіцитній анемії спостерігається помилкове підвищення результату визначення глікозільованого гемоглобіну.

Показання до призначення аналізу

Довготривалий моніторинг перебігу та контролю при лікуванні хворих на цукровий діабет, а також для визначення ступеня компенсації захворювання.

Підготовка до дослідження

Взяття крові бажано проводити натщесерце. Дослідження недоцільно проводити після кровотеч, гемотрансфузії.


Підвищення значень

1. Цукровий діабет та інші стани, які супроводжуються порушенням толерантності до глюкози.
2. Дефіцит заліза.
3. Спленектомія. Помилкове підвищення може бути обумовлено високою концентрацією фетального гемоглобіну (HbF).

Зниження значень

1. Гіпоглікемія.
2. Гемолітична анемія.
3. Кровотечі.
4. Переливання крові.