Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Які аналізи дозволяють контролювати своє здоровʼя

24 січня 2023 р. 13:22

Щоб зберегти своє здоровʼя недостатньо лише лікувати хронічні та гострі захворювання, важливо профілактувати їх. Для цього рекомендовано щорічно проходити лабораторні та інструментальні обстеження і відвідувати сімейного лікаря.

Отже, поговоримо про аналізи, які допомагають контролювати здоровʼя.

Аналізи для чоловіків та жінок: що здавати?

Загалом список профілактичних аналізів для жінок і чоловіків є однаковим, проте, через фізіологічні відмінності є і ті, що різняться.

Є певні дослідження, які рекомендовано здавати щорічно кожному, незалежно від статі і віку.

До таких аналізів належать:

  • загальний аналіз крові;

  • загальний аналіз сечі;

  • рівень глюкози в крові.

Загальний аналіз крові дає загальну оцінку стану організму, може показати наявність патологічних процесів, на які варто звернути уваги.

Загальний аналіз сечі дає лікареві розуміння того, як працює сечовидільна система та нирки.

Відстежувати рівень глюкози важливо, щоб вчасно попередити розвиток цукрового діабету. Цей аналіз є обовʼязковим для людей з надмірною вагою та тих, у кого є схильність до захворювання. 

Чоловікам до списку аналізів слід додати тестування на рак простати, ризик появи якого зростає з віком. Його рекомендують робити щорічно після 35-ти років.

Жінкам до щорічних лабораторних обстежень необхідно додати цитологічне дослідження або ПАП-тест, який виявляє патологічні клітини, що призводять до дисплазії шийки матки, а згодом можуть викликати рак. 

Мікроелементи

До мікроелементів відносять фтор, кремній, марганець, бор, бром, нікель, літій, кадмій, олово, мишʼяк, молібден та ванадій. Їхня кількість в організмі має бути зовсім невеликою, але вплив на здоровʼя ці елементи мають значний. Підвищення і зниження рівню мікроелементів в організмі може мати негативний вплив буквально на функції всіх органів і систем. Надлишок деяких мікроелементів може бути токсичним, що дуже небезпечно для організму. 

Діагностувати рівень мікроелементів в організмі можливо лише за допомогою лабораторного аналізу. Дослідження на мікроелементи слід проводити за необхідністю по рекомендації лікаря.

Онкомаркери

Це особливі білки, що синтезуються у крові. Їхня кількість має бути незначною, якщо мова йде про здоровий організм. Але, якщо кількість таких білків значно зростає, це може свідчити про наявність злоякісного процесу.

Онкомаркери бувають різні, кожен з яких є ознакою різних пухлин. Але інколи різні маркери можуть сигналізувати про одну форму раку і навпаки - один онкомаркер може свідчити про кілька форм онкологічного захворювання. Аналізи на онкомаркери призначаються лікарем тоді, коли є схильність або ризик розвитку онкологічних захворювань.

Вітаміни

Вітаміни є вкрай важливими речовинами для людського організму. Вони є ключовими елементами для різних фізіологічних процесів. Особливість полягає в тому, що вітаміни майже не синтезуються організмом, отже потрапляють до нього виключно зовні, тобто з їжею.

Якщо в організмі є нестача вітамінів, то виникає такий процес, як гіповітаміноз. В залежності від того, яких саме вітамінів не вистачає, розвиваються ті чи інші захворювання. Хибно вважати, що надмірне вживання вітамінів не зашкодить, воно так само негативно впливає на організм і може призводити до патологічних процесів. Щоб цього уникнути необхідно збалансувати свій харчовий раціон та зробити його різноманітним. Необхідність приймати ті чи інші вітаміни додатково має бути підтверджена лабораторним дослідженням, яке покаже нестачу елементу в організмі.

Гормони

Гормони синтезуються ендокринною системою (різними її органами), але мають дію на весь організм. Гормони передають необхідну інформацію клітинам через спеціальні молекули - рецептори. В разі, коли рецептори не сприймають гормони або цих гормонів забагато чи замало, говорять про гормональні порушення в організмі.

Гормони впливають на ріст і розвиток, обмін речовин, настрій, стан статевої системи та інші процеси в організмі.

Здавати аналізи на всі гормони щорічно не потрібно. Як правило, такі аналізи призначають, якщо на це вказують певні симптоми або інші дослідження. Проконсультуйтесь з лікарем, щоб визначити, які показники потрібно контролювати саме вам.

Як беруть аналіз на гормони?

Для аналізу на гормони необхідна венозна кров пацієнта. Процедура не відрізняється від забору крові для інших аналізів. Біоматеріал набирає медсестра в лабораторії. Процедура не займає багато часу, але потребує попередньої підготовки пацієнта.

Кому і коли потрібно проходити обстеження загального стану організму?

Як вже зазначалось, профілактичні обстеження варто проходити абсолютно всім, незалежно від статі та віку. Мова йде про ті дослідження, що варто робити раз на рік (загальні аналізи крові і сечі, рівень глюкози). Крім цих досліджень чоловікам і жінкам залежно від віку слід робити додаткові аналізи, що обумовлені фізіологічними відмінностями. Якщо у вас є хронічні захворювання або ризики, слід звернутися до лікаря, щоб визначити, які ще аналізи варто здавати саме вам. Також профілактичні обстеження можуть відрізнятися в залежності від віку.

Де здавати аналізи щорічно?

Мережа лабораторії INVIVO пропонує свої послуги з проведення якісних досліджень на сучасному обладнанні. Вам достатньо прийти до найближчого пункту забору аналізів і зробити замовлення на ті дослідження, що вас цікавлять. Досвідчений медичний персонал професійно проведе необхідні маніпуляції за допомогою сучасних систем та обладнання. Результати досліджень ви отримаєте в максимально короткі терміни.

Памʼятайте, що здача аналізу потребує підготовки (вона різна і залежить від біоматеріалу та аналізу). Тож, перш ніж відвідати лабораторію, впевніться, що ви дотримувались правил та готові до забору матеріалу. 

Было полезно?

22150
qtxyVzWdBpshI
Отзыв
vHENmkDLFypuBRrU