Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Загострення хвороб серця влітку

08 липня 2022 р. 22:50

Рада вітати!

Мене звати Наталія Володимирівна Думич, я працюю кардіологом в INVIVO Clinic.

 

Знаєте, про що хочу з вами поговорити?
Про актуальну проблему - загострення хвороб серця влітку, коли спекотно, та їхню діагностику. Зараз в Україні літо, а ця пора року завжди характеризується високими температурами, на які часто організм реагує негативним чином.

 

Отож, що ви можете спостерігати? Підвищення артеріального тиску, причиною чого є підвищена температура тіла. Деякі забувають про те, що в спеку наш організм потребує більше води, тому існують випадки, коли через зневоднення згущується кров, що призводить до тромбозу в судинах серця. 

А ще в спеку ми їмо морозиво та пʼємо більше солодких напоїв, ніж зазвичай, а це шкідливо для тих, хто страждає на серцево-судинні захворювання. 

 

Літо - це час, коли варто прислухатися до свого організму особливо прискіпливо. Я раджу робити профілактичні обстеження та візити ще до проявів симптомів, адже хворобу завжди легше попередити або лікувати на ранніх стадіях.

 

Звичайно ж, не в останню чергу потрібно приділяти увагу вашому серцю. Кожна людина повинна дбати про свій «моторчик» ще в молодому віці, оскільки серцево-судинні захворювання дуже помолодшали. 

 

Відомим усім методом діагностики роботи серця є ЕКГ - електрокардіографія, що досліджує діяльність серцевого мʼязу. Розповім вам детальніше.
 

Це обстеження бажано робити кожній здоровій людині хоча б 1 раз на рік з метою вчасної діагностики можливих відхилень у роботі серця. Так-так, я точно знаю, що заздалегідь проведена діагностика може убезпечити від довгого лікування або й взагалі допоможе уникнути його завдяки вчасній профілактиці.

 

Під час дослідження фіксується електрична активність серця в спокої. Таким чином я, як лікар, отримую інформацію про серцебиття та ритм, а також можу зробити висновок щодо наявних патологій.

 

ЕКГ є високоінформативним дослідженням для мене, як кардіолога. З його допомогою можна виявити цілий перелік захворювань та патологій, серед них:


- попередні інфаркти;
- аритмія;
- запалення серця;
- вроджені вади серця;
- збільшення серця;
- погане кровопостачання;
- порушення роботи серцевої системи;
- дисбаланс хімічних речовин в крові та інші.

 

Окрім профілактичної мети, часто я призначаю ЕКГ за показами.

 

Дослідження рекомендую робити невідкладно за наступних симптомів:

 

  • біль в грудях (регулярний або якщо виник вперше);

  • задишка;

  • важкість в грудях при навантаженні (фізичному або психоемоційному);

  • відчуття порушення серцевого ритму;

  • постійна швидка втомлюваність;

  • рясне потовиділення протягом доби;

  • втрата свідомості;

  • перед будь-яким оперативним втручанням.

 

Варто зазначити, що цінність електрокардіогафії ще й у тому, що цей метод є абсолютно безпечним. Це означає, що таку діагностику можно проводити повторно, щоб оцінити динаміку та відслідкувати результати лікування.

 

ЕКГ є безболісною процедурою, тому лякатися її не слід - вам до грудей, рук і ніг кріплять електроди, що виявляють електричні струми, які генерує серце.

 

Особливої підготовки такий вид дослідження не потребує. Вам лише необхідно повідомити лікарю про ліки, які ви приймаєте, а також про наявну алергію на клейку стрічку, якою можуть кріпити електроди.

 

Нехай ваше серце б’ється у здоровому ритмі, а ми подбаємо про те, щоб вчасно помітити зміни у цій музиці!

Было полезно?

5920
ujRqMnymUKCJVki
Отзыв
zuOnGwHtlMsDi