Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Гул у голові і закладає вуха - причини та лікування

07 листопада 2022 р. 21:03

Причини гулу у вухах

 

Якщо ви чуєте частий гомін у вухах разом із запамороченням, то причиною може бути тинітус. Для цього діагнозу характерний дзвін, гул або інші шуми в одному або обох вухах, але не викликані зовнішніми причинами. Найчастіше така проблема зустрічається у людей похилого віку.

 

Варто відзначити, що гул у вухах може виникнути як різко, так і поступово. Причин такого стану може бути кілька, і не завжди лікарі її виявляють.

 

Чим може бути викликаний шум у вухах:

 

  1. Втратою слуху. Вухо людини влаштоване таким чином, що у внутрішньому вусі знаходяться маленькі волоскові клітини. Коли до вуха доходять звукові хвилі, ці клітини рухаються, що запускає електричні сигнали до мозку, а він розпізнає їх як звук. З віком або через часті дії гучних звуків ці волоски можуть ламатися або гнутися, через що можуть пропускати випадкові електричні імпульси в мозок і викликати шум.
  2. Інфекцією чи закупоркою вушних каналів. Інфекція у вусі може викликати блокування слухових проходів рідиною. Крім того, вони можуть закупорюватись сторонніми предметами, брудом або вушною сіркою. Як результат – у вусі змінюється тиск, що викликає шум у вухах.
  3. Травмами голови та шиї. Як правило, якщо причина у травмі, то шум виникає тільки в одному вусі. Ушкодження голови або шиї можуть вплинути на внутрішнє вухо, функцію мозку або слухові нерви, які пов'язані зі слухом.
  4. Лікарські препарати. Деякі ліки здатні посилювати шум у вухах чи викликати його. Якщо прийом припинити, то шум зникне. Як правило, такими ліками є нестероїдні протизапальні препарати, антибіотики, антидепресанти, діуретики, препарати раку, протималярійні ліки.

 

Іншими причинами шуму у вухах, що зустрічаються менш часто, можуть бути зміна кісткової тканини вуха, хвороба Меньєра, порушення кровоносних судин, дисфункція євстахієвої труби, акустична неврома, м'язові спазми внутрішнього вуха та інші. Вони можуть впливати безпосередньо на вухо або центр слуху в головному мозку.

 

Постійно болить голова та гомін у вухах – що робити?

 

Насамперед варто розуміти, що не завжди лікарям вдається усунути гул чи інший шум у вухах. Якщо цей симптом – прояв якогось захворювання, то, звичайно, насамперед варто лікувати причину. Але, як згадувалося, виявити її вдається не завжди. Іноді симптом проходить самостійно без будь-якого втручання.

 

З проблемою тинітуса слід звернутися до отоларинголога. У деяких випадках лікарі призначають поведінкову терапію. Вона спрямована на те, щоб допомогти людині продовжувати жити із шумом у вухах. Внаслідок такої терапії пацієнт змінює сприйняття цього гулу. За такої терапії людина носить у вусі пристрій, що допомагає приховати шум у вухах. Через якийсь час пацієнт може менше помічати гул у вухах.

 

В іншому варіанті терапії пацієнта консультує психолог чи інший фахівець у галузі психічного здоров'я, допомагаючи вам менше помічати шум.

 

Профілактика гулу в голові

 

На жаль, тинітусу не завжди можна запобігти. Тим не менш, існують рекомендації, здатні в деяких випадках профілактувати гул у вухах.

 

По-перше, користуйтеся захистом органів слуху, якщо часто стикаєтесь або працюєте з гучними звуками. Часта дія гучних звуків здатна шкодити нервам у вухах, що негативно позначається на слуху в цілому і може стати причиною постійного шуму у вухах. Існують спеціальні захисні навушники, які захищають слухові органи від гучних звуків.

 

Контролюйте гучність під час прослуховування музики. Тривале прослуховування музики на високій гучності може спричинити порушення слуху.

 

Важливим є серцево-судинне здоров'я. Слід обстежити та підтримувати стан кровоносних судин, а також правильно та різноманітно харчуватися та підтримувати фізичну активність. Підвищений артеріальний тиск може викликати дзвін або інший шум у вухах.

 

Не зловживайте алкоголем, нікотином та кофеїном. Все це може негативно впливати на кровообіг і стати причиною шуму у вухах.

Было полезно?

358588
vVQOuDtgZmYNT
Отзыв
CsiVKtPnO