Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Як працюють тести для виявлення коронавірусу і чи можуть вони помилитися?

07 лютого 2022 р. 21:41

 

Кожному з нас хоча б раз доводилося робити тест на коронавірусну хворобу. Зараз це потрібно не тільки тоді, коли підозрюють наявність цієї інфекції в організмі людини, але й для відвідувань різних закладів та подій, для поїздок по Україні, якщо у вас немає зеленого ковідного сертифіката і є обов'язковим для всіх поїздок за кордон. Саме для того, щоб не заплутатися у всіх видах тестів на коронавірус, спочатку потрібно детально розібратися в їх різновидах.

 

Види тестування на коронавірус і як вони працюють

 

Помилково думати, що як тільки у вас з'явилися перші симптоми коронавірусної хвороби, потрібно негайно робити тестування. У такий ранній час тест не зможе виявити у вашому організмі вірус, навіть якщо він там є. Для того, щоб знати, коли саме і який тест потрібно робити, необхідно знати, які є тести і як вони працюють.

В лабораторії “Інвіво” для діагностики коронавірусної інфекції використовують ПЛР-тестування, ІФА-тести та експрес-тести (антиген).

 

види тестування на ковід

 

Що таке ПЛР-тест на ковід?

 

ПЛР-тест (полімеразна ланцюгова реакція).

Це аналіз, за допомогою якого можна дізнатися про збудник інфекційної хвороби. У нашому випадку - завдяки цьому аналізу можна дізнатись чи міститься РНК коронавірусної інфекції на слизових оболонках людини.

 

Як роблять аналіз?

 

ПЛР-тест роблять за допомогою мазка з рото- та носоглотки пацієнта довгою паличкою з текстильним кінчиком.

У складі ПЛР-набору входить:

 • позитивний контрольний зразок (ПКЗ) – це безбарвна рідина, що містить натрію азид (0.05%);
 • готова реакційна суміш для ОТ-ПЛР (ГРС) ліофілізована;
 • оптична плівка.

Для аналізу використовується РНК, виділена з клінічного матеріалу (мазки зі слизової оболонки носа та задньої стінки глотки, мокротиння, бронхоальвеолярний лаваж) за допомогою ПЛР-набору.

Далі пробірки з РНК разом із ГРС поміщаються в ампліфікатор і виставляється спеціальна програма для визначення коронавірусу в реальному часі. Після цього обчислюють значення всіх зразків - негативний чи позитивний.

 

Як швидко буде готовий результат?

 

У лабораторії “Invivo” майже на всіх пунктах забору біологічного матеріалу, якщо ви робите ПЛР-тест до 11 ранку, то результат отримуєте того ж дня ввечері, а якщо робите аналіз після обіду, то отримаєте його пізно ввечері того ж дня або на наступний день. В основному результат буде готовий за 6-12 годин.

 

ІФА-тест

 

Що є ІФА-тест?

 

ІФА-тести (імуноферментний аналіз) - це імунологічний метод для визначення наявності антигену (антитіл) у крові.

З моменту появи перших симптомів коронавірусу має пройти мінімум п'ять днів для того щоб робити ІФА-тест на антиген IgG. Якщо робити тестування раніше, то аналіз ще не покаже наявність антитіл в крові, адже за такий короткий термін імунітет ще просто не встигне виробити необхідну кількість антитіл, які необхідні для тестування.

ІФА-тест на IgМ можна робити тільки на другий або навіть на третій тиждень після перших симптомів коронавірусу, оскільки тільки тоді в організмі формується імунна відповідь на цю інфекцію.

 

Який швидкий тест використовується для виявлення коронавірусу?

 

В Invivo використовують експрес-тест (антиген) на Covid-19.

 

Як роблять аналіз?

 

Довгою паличкою з текстильним кінчиком, яка дещо схожа на паличку для чищення вух, роблять мазок з кожної ніздрі пацієнта.

Взятий біологічний матеріал поміщають у специфічний натрієво-фосфатний розчин і ним капають на тест-смужку з нітроцелюлозної мембрани, на якій і буде видно результат. 

 

Коли буде готовим результат?

Результат буде готовий вже через 15 хвилин: дві смужки (позитивна) – людина хворіє на коронавірус, одна смужка (негативна) – не хворіє.

 

Чому тести на ковід можуть мати неправильний результат?

 

Лабораторія “Інвіво” працює на сучасному автоматизованому обладнання лише з якісними реактивами світових виробників тестів. 

У більшості випадків неправильний результат тестування виникає через те, що людина не дотримувалася правил підготовки до аналізу на коронавірусну інфекцію.

 

достовірний аналіз на ковід

Під час підготовки до ПЛР-тесту за кілька днів не можна вживати алкоголь та ліки.

На день здачі не можна:

 • їсти;
 • пити будь-яку воду
 • вживати алкоголь;
 • користуватися спреєм для горла та носа;
 • вживати ліки;
 • полоскати горло та ніс;
 • курити;
 • чистити зуби;
 • використовувати ополіскувач для рота;
 • жувати жуйку.

 

Мазок для ПЛР-тесту роблять із рото- та носоглотки та всі ці фактори можуть вплинути на концентрацію вірусу на слизових оболонках.

 

Для ІФА тестів також потрібна невелика підготовка. Перед аналізом не можна:

 

 • їсти жирну їжу;
 • вживати алкоголь;
 • курити;
 • приймати ліки.

 

Для ІФА-тестів роблять аналіз крові з вени та для того, щоб під час аналізу кров не стала хільозною, напередодні потрібно утриматися від вживання жирної їжі.

А ліки, алкоголь та куріння можуть вплинути на результат аналізу.

 

Для того, щоб зробити експрес-тест на коронавірусну інфекцію також потрібна невелика підготовка. Перед аналізом не варто:

 • вживати алкоголь;
 • курити;
 • пити ліки;
 • використовувати спреї для носа;
 • промивати порожнину носа.

 

Аналіз береться шляхом мазка з носової порожнини, тому якщо не дотримуватися цих правил, то на слизових оболонках носу зміниться кількість вірусу, що може вплинути на результат і зробити його хибнонегативним або хибнопозитивним.

 

аналіз крові

 

Також причиною недостовірного результату аналізу може бути неправильне зберігання чи транспортування біологічного матеріалу, реактивів чи тест-систем. Ще однією причиною може бути й те, що останнім часом з'явилося кілька нових штамів коронавірусу (“Дельта” і “Омікрон”), а експрес-тест (антиген) не виявляє їх. Щоб уберегти себе від цього, краще робити ПЛР-тестування – воно чутливе до всіх нових штамів коронавірусу.

 

"Інвіво" - це сучасна лабораторія, яка робить понад 600 різноманітних аналізів, включаючи тестування на коронавірус та вигідні акційні пакети для вас та вашої родини. А при замовленні аналізів на нашому сайті ви отримуєте 10% знижки, яка також дії на пакети аналізів та тестування на коронавірус. 

 

Всі аналізи проводять на автоматизованій лабораторній техніці, яка мінімізує таке поняття як “людський фактор”. Більше сотні пунктів по всій Україні та лабораторні бази у Києві, Харкові, Одесі та Житомирі дозволяють робити аналізи не лише якісно, але і швидко.

 

INVIVO – це лабораторія, якій можна довіряти!

Было полезно?

77121
vTXmDsjnbL
Отзыв
VFbhwqtKnIGyuaL
vTXmDsjnbL
Отзыв
VFbhwqtKnIGyuaL
TPafzemBZh
Отзыв
kIBgMhUstzJD
TPafzemBZh
Отзыв
kIBgMhUstzJD
YCzthIvbrsepjTf
Отзыв
eoPaJFBNtRZ
YCzthIvbrsepjTf
Отзыв
eoPaJFBNtRZ
Юрій
Отзыв
Почитайте свою статтю про IgG і IgM для ковіду. Вони там місцями у вас переплутані.
eXSuhEtnkcYiaVlB
Отзыв
SErTNbYqmDp
rQCLWpyeG
Отзыв
crCaBJRDql