Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Яких лікарів слід пройти для школи?

07 листопада 2022 р. 21:09

Чи часто ви нехтуєте візитами до лікаря, якщо добре почуваєтеся і вас нічого не турбує? На жаль, так роблять багато хто і не лише зі своїм здоров'ям, а й здоров'ям своїх дітей. І якщо ваше здоров'я - це ваше рішення, то за дитину, якій не виповнилося 18 років відповідальність несуть батьки, а значить ваше завдання - зробити все, щоб у повноліття ваша дитина вступила здоровою.

 

Раніше далеко не всі батьки вважали за необхідне обстежити дитину перед школою або перед новим навчальним роком. І це стало проблемою, оскільки вже під час навчання чи під час фізичних навантажень у школі з'ясовувалося, що дитина має патології, які не виявили своєчасно. Щоб уникнути таких ситуацій, медогляд зробили обов'язковим для українських школярів з 2010 року. Перед новим навчальним роком слід розуміти, в якому стані знаходиться здоров'я вашої дитини. Головна цінність профілактичних оглядів у тому, що лікарі здатні помітити відхилення у роботі органів та систем на ранніх стадіях, коли захворювання ще можна запобігти чи успішно вилікувати. Крім того, профілактичні огляди дозволяють визначити рівень допустимих фізичних навантажень для кожної дитини.

 

Медогляд для дитини включає прийоми у педіатра та вузькопрофільних фахівців, а також лабораторну та інструментальну діагностику. Але якщо лікарі для кожного віку різні, оскільки на кожному етапі розвитку є свої особливості, на що слід звернути увагу, то частота відвідувань одна - щорічно. Якщо дитину нічого не турбує, вона не скаржиться на своє самопочуття і не стоїть на обліку у лікаря, то з метою профілактики достатньо проходити діагностику один раз на рік.

 

Довідка 086-1/о

 

Візит дитини до лікаря перед школою оформляється певним чином. Лікар, який оглядає учня, вносить всю інформацію у форму 086-1/о, яку потім передають до навчального закладу. Важливо зауважити, що перед вступом до навчального закладу (школу чи дитячий садок) необхідно також надати карту профілактичних щеплень, яка підтвердить, що дитина вакцинована від інфекційних захворювань.

 

Форма 086-1/о передбачає певних спеціалістів. До списку обов'язкових лікарів входять отоларинголог, офтальмолог, хірург, невропатолог. Якщо дитина перебуває на обліку в якогось фахівця, то до обов'язкових лікарів додається ще й він. Отоларинголог оглядає вуха, носоглотку, порожнину носа, голосові зв'язки. Офтальмолог оглядає очне дно та інші зорові характеристики. Невропатолог оцінює функції черепно-мозкових нервів, а хірург оглядає на наявність сколіозу та плоскостопості, а у хлопчиків перевіряє також статеві органи та наявність пахвинної грижі.

 

Після огляду лікар пише висновок і вказує, у якій групі для занять фізкультурою знаходиться дитина.

 

Важливо, що усі огляди у лікарів школярі до 14 років відбуваються у присутності батьків чи законних представників.

 

Лікарі спеціалісти для оглядів

 

Список фахівців, які мають оглянути дитину, залежить від віку. Якщо дитина йде у перший клас, то їй показані одні лікарі, якщо це старшокласник – то вже інші. При цьому є ті фахівці, яких потрібно проходити з року в рік, незалежно від віку школяра. Батькам варто відповідально поставитися до профілактичного огляду дитини. Якщо малюка нічого не турбує і ви впевнені, що він здоровий, це не означає, що можна нехтувати походами до лікаря. Дуже часто на таких медоглядах фахівці виявляють патології чи схильність до захворювань. При ранньому виявленні високих ризиків та своєчасної діагностики можна запобігти розвитку серйозних наслідків, вживши необхідних заходів.

 

Яких лікарів слід пройти перед школою?

 

Для дітей-першокласників, які вперше познайомляться зі школою, список обов'язкових лікарів є досить широким: педіатр, отоларинголог, невролог, логопед, офтальмолог, хірург, дерматолог, ендокринолог, психолог і психіатр, ортопед, а також стоматолог.

 

Дуже важливо, щоб перед початком першого навчального року батьки розуміли, що стан здоров'я дитини дозволяє йому розумові та фізичні навантаження. А у разі виявлення відхилень могли швидко їх виправити.

 

Окрім лікарів, важливою частиною обстеження є лабораторна діагностика. Серед основних аналізів – загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз калу на яйця глистів, аналіз крові на цукор. Якщо отримані показники будуть з відхиленнями від норми, то педіатр може призначити додаткові обстеження чи консультацію вузькопрофільного фахівця.

 

Які лікарі на медогляді у 14 років?

 

Для школярів віком 14 років список лікарів вже змінюється, він трохи менший, але включає вже інших фахівців. Так, для учнів 9 класу необхідно пройти огляд у педіатра, підліткового психіатра, стоматолога. Крім того, у цьому віці для дівчаток потрібен огляд акушера-гінеколога, а для хлопчиків - дитячого уролога-андролога.

 

Список лікарів на медогляді у 11 класі

 

Для випускників школи також обов'язковий медичний огляд. Для 16-річних учнів необхідний огляд у хірурга, офтальмолога, ортопеда, отоларинголога, ендокринолога, психолога, невролога та стоматолога. Крім того, для дівчаток та хлопчиків передбачено огляд гінеколога та уролога відповідно.

 

Для школярів такого віку також передбачено лабораторні аналізи. Необхідно здати загальний аналіз крові, аналіз крові на групу та резус-фактор, аналіз калу на яйця глистів та загальний аналіз сечі. Крім того, починаючи з цього віку потрібно щорічно робити флюорографію.

 

Медогляд дитина може пройти в поліклініці, де ця процедура буде безкоштовною або у будь-якій приватній клініці, але платноі. Вартість консультацій та діагностики залежить від клініки та лабораторії, де ваша дитина проходить обстеження.

 

Зазвичай дитина спочатку проходить огляд у вузькопрофільних лікарів, а після того, як усі вони напишуть висновки, останнім школяра оглядає педіатр. Він оцінює висновки інших лікарів та за наявності якихось зауважень може рекомендувати дообстеження або додаткову консультацію. Педіатр вносить дані до довідки 086-1/о, де вказує результати обстеження та рекомендовану групу з фізичного навантаження. У довідці зазначаються особисті дані дитини (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання), інформація про стан здоров'я та можливість відвідування навчального закладу чи дошкільної освіти.

 

Педіатр також дивиться карту щеплень і у разі, якщо чогось не вистачатиме, може призначити вакцинацію за індивідуальним графіком.

Было полезно?

68490