Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Самообстеження молочних залоз

09 серпня 2022 р. 13:59

Вітаю! З вами Юлія Володимирівна Цупер, лікар-гінеколог INVIVO Clinic. Сьогодні я хочу донести до читачів нашого блогу важливість самообстеження молочних залоз.

 

Це простий процес, який може виконувати кожна жінка, але він дуже важливий. Самообстеження допомагає виявити різні захворювання молочних залоз, а основне - рак на ранній стадії, що має важливе значення для успішного лікування та тривалості життя.

 

Отже, як проводити самообстеження?

 

Щомісяця в один і той самий день циклу (я раджу робити це з 7 по 12 день - до овуляції) робіть огляд молочних залоз. Якщо менструальний цикл не регулярний, тоді проводьте його після місячних. 

 

Крок 1: огляд перед дзеркалом. Покладіть руки на пояс. Та уважно погляньте на груди. 

На що звернути увагу: 

 • зміна розміру, форми, кольору та асиметричність грудей. Якщо невелика асиметрія була завжди - це норма, якщо ж ви помітили певні зміни, яких раніше не спостерігали - зверніться до лікаря;

 • наявність ямочок, випуклостей, набряку, почервоніння, «лимонної кірки», видимих судин, яких не було раніше;

 • зміна положення соска, його втягування.

 

Крок 2: огляд перед дзеркалом в положенні із піднятими руками. В цьому положенні зверніть увагу на ті самі зміни, що і в першому пункті.

 

Крок 3: перевірте, чи немає виділень із сосків у спокої та при натисканні на них.

 

Крок 4: огляд в положенні лежачи на спині. Зробіть пальпацію (прощупування). Для цього правою рукою повністю прощупайте ліву молочну залозу, лівою рукою - праву. Кінчиками пальців пройдіться в напрямку від ключиці до нижнього ряду ребер, від пахової западини - до центру грудної клітки. Уважно обстежте кожен сегмент молочної залози за годинниковою стрілкою. Зверніть увагу на наявність ущільнень.

 

Крок 5: прощупування у вертикальному положенні. Тими самими рухами пальпуємо молочні залози стоячи або сидячи і звертаємо увагу на наявність ущільнень.

 

При виявленні, будь яких, змін обовʼязково зверніться на дообстеження до лікаря-мамолога, який призначить діагностику. Я ще раз хочу наголосити на важливості ранньої діагностики раку молочних залоз. Це дозволяє якомога раніше розпочати лікування та значно підвищує ймовірність одужання. 

 

Існує цікава статистика, за якою близько 80% випадків раку виявляється самими ж жінками. Цей інструмент доступний кожній з нас, тож використовуйте його! Всього кілька хвилин раз на місяць можуть зберегти ваше здоровʼя і життя.

 

Самообстеження особливо важливе для тих, хто входить у групу ризику за раком молочних залоз.

 

Фактори ризику розвитку РМЗ наступні:

 

 • вік 40 років+;

 • пізня менопауза;

 • переривання вагітності;

 • перші пологи у віці 30 років і більше;

 • спадкова схильність. Якщо у найближчих родичів був рак молочної залози, у таких пацієнток ризик розвитку цього діагнозу набагато вищий;

 • жінки, які не народжували;

 • ранній початок менструацій (до 12 років);

 • фіброзно-кістозна мастопатія;

 • ожиріння;

 • наявність в анамнезі цукрового діабету або гіпертонічної хвороби;

 • паління, вживання алкоголю.

 

Слід зазначити, що у жінок молодше 25 років цей діагноз зустрічається дуже рідко. Проте, виключення бувають, тому, якщо вас щось турбує - скажіть про це вашому лікарю-гінекологу або мамологу. 

 

Памʼятайте, що вчасна діагностика є дуже важливою у лікуванні будь-яких захворювань. Вона підвищує шанси на одужання та високу якість життя.

 

Гарного дня! Будьте здорові!

Было полезно?

5761