Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Раннє виявлення раку

30 серпня 2022 р. 21:14

Вітаю, шановні читачі нашого блогу! Сьогодні з вами я, Бондаренко Олена Іванівна, терапевт INVIVO Clinic. Цього разу хочу поговорити з вами про серйозне захворювання - онкологічну патологію або, говорячи простіше, - рак.

 

Для початку хочу познайомити вас зі статистикою цього захворювання. Онкологічна патологія стає причиною смертей близько 7 мільйонів людей щорічно. Злоякісні новоутворення спричиняють більше 15% усіх смертей і поступаються за цим показником лише серцево-судинним захворюванням. Україна посідає 2-ге місце в Європі за темпами поширення раку. Ризик розвитку онкологічних захворювань становить 27,7% у чоловіків та 18,5% у жінок. Дорічна летальність внаслідок онкологічних захворювань, у 2–10 разів перевищує аналогічний показник у розвинених країнах світу. 

 

Результати світових епідеміологічних досліджень злоякісних новоутворень свідчать про швидкі темпи підвищення захворюваності на рак та поширеності злоякісних новоутворень із різким зростанням смертності у віці старше 60 років. 

 

Причин зростання захворюваності та високого рівню смертності від раку в Україні декілька. По-перше, це несприятлива екологічна ситуація. По-друге, широко розповсюджені шкідливі звички: зловживання алкоголем, куріння. Не в останню чергу слід звинувачувати нераціональне харчування, зайву вагу, малорухливий спосіб життя, високий відсоток демографічного старіння населення. Крім того, рівень санітарної культури населення з питань профілактики, своєчасного лікування передракових захворювань та обовʼязкового щорічного обстеження у нашій країні, на жаль, залишається низьким.

 

В першу чергу, я хочу наголосити і донести до читачів і своїх пацієнтів те, що багато видів раку є виліковними. Доведено прямий зв’язок: чим раніше встановлено діагноз, тим успішнішим є лікування і сприятливішим прогноз. Тому вкрай важливими є інформування та обізнаність населення з питань обґрунтованості профілактичного обстеження, самообстеження шкірних покривів, лімфатичних вузлів та молочних залоз у жінок, проходження цитологічного і мамографічного скринінгу жінками та імунологічного обстеження на простатспецифічний антиген чоловіками. 

 

Що ж допоможе вам і мені, як лікареві, виявити онкологію на ранніх стадіях? Звичайно, діагностика.

 

Обстеження на раннє виявлення онкопатології включає в себе наступне:

 

- огляд гінеколога всім жінкам починаючи з 21 року або після початку статевого життя 1 раз на рік, а за необхідності частіше. Регулярний огляд у гінеколога – єдиний спосіб знизити ризик виникнення раку шийки матки. При огляді проводиться комплекс обстежень, включаючи кольпоскопію, цитологію та виявлення вірусу папіломи людини.

 

- рентгеографія органів грудної клітини кожні 2 роки, а пацієнти з групи ризику (хворі на цукровий діабет, ХОЗЛ, виразкову хворобу шлунка та інші) - 1 раз на рік з метою ранньої діагностики захворювання легень.

 

- фіброколоноскопія усім особам після 50 років з метою профілактики раку прямої кишки.  Якщо у Ваших  родичів були випадки раку товстого кишківника,  доцільним буде пройти це обстеження у більш молодому віці 40-45 років. При фіброколоноскопії можуть бути виявлені поліпи товстого кишківника, які є передраковою патологією. Своєчасне видалення поліпів запобігає розвитку раку цієї локалізації.

 

- обстеження молочних залоз дає змогу виявити початкові стадії раку молочної залози. Для жінок віком до 40 років застосовується УЗД молочних залоз, а після 40 років обов’язкове щорічне проведення мамографії та УЗД молочних залоз.

 

- профілактичне  урологічне щорічне обстеження чоловіків старше 40 років, яке включає огляд уролога,  ультразвукове дослідження сечовивідних шляхів, передміхурової залози і сечового міхура, яке дозволяє оцінити розміри та структуру передміхурової залози, та визначення рівня ПСА у крові.

 

Зауважу, що важливим напрямом досліджень у ранній діагностиці злоякісних новоутворень є пошук онкомаркерів, які з високою достовірністю дозволяють діагностувати виникнення пухлинного процесу задовго до появи клінічних симптомів, особливо у пацієнтів із груп ризику (в першу чергу це стосується осіб, в родичів яких була виявлена онкопатологія).

 

Своїх пацієнтів я завжди прошу бути відповідальними у питаннях свого здоровʼя. Настороженість і відповідальність як пацієнтів так і лікарів є дієвими засобами запобігання розвитку раку. Важливу роль у цьому відіграють організація програм масового скринінгу, суворе дотримання стандартів діагностики раку як медичними закладами, медичним персоналом, так і самими пацієнтами. 

 

Бережіть своє здоров’я!

Было полезно?

6433
sFqmDkfUAM
Отзыв
WLSnvqdOofIY
sFqmDkfUAM
Отзыв
WLSnvqdOofIY
roftaTUWl
Отзыв
KGcjRdAp
roftaTUWl
Отзыв
KGcjRdAp
MiyKIwHveXgdCp
Отзыв
EdMiIHaow
MiyKIwHveXgdCp
Отзыв
EdMiIHaow
dfLFiIUBGErDsvw
Отзыв
rItnTOeUZHAQ
uUICkZYoNsQ
Отзыв
ygXfNLaAHYmo
anXAZEkC
Отзыв
vOgcIAGz
xrRQGABkO
Отзыв
wfXZzRkomCspVKW