Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Ревмопроби

23 лютого 2023 р. 14:56

Що таке ревмопроби?

Таку назву має біохімічне дослідження крові, яке вивчає певні показники сполучної тканини та суглобів, що можуть вказувати на запальні реакції в організмі або ж аутоімунні реакції, які в свою чергу, здатні призвести до низки захворювань та патологічних процесів.

Досліджень на ревмопробу є багато і відрізняються вони одне від одного складом показників. В залежності від складу пакету, ревмопроби можуть включати наступні показники: загальний білок, білкові фракції, альбуміни, глобуліни, альфа-1-глобуліни, альфа-2-глобуліни, бета-глобуліни, гамма-глобуліни, коефіцієнт А/Г, ревматоїдний фактор (кількісне визначення), С-реактивний білок (кількісне визначення), антистрептолізин - О (кількісне визначення). Про деякі з них ми розповімо далі.

Дослідження на ревмопроби вважається важливим при спостереженні за тим, як розвивається запалення в суглобах та мʼяких тканинах.

Коли і для чого призначають ревмопроби?

В першу чергу, комплексне дослідження на ревмопроби призначають тим пацієнтам, які мають певні симптоми.

До них відносять:

 • біль у суглобах або набряк в суглобах;

 • біль у спині;

 • обмежений рух в суглобах, хрускіт, почервоніння, відчуття жару;

 • підвищена температура без причини;

 • загальна слабкість організму.

Також дослідження призначають для контролю лікування при вже наявному діагнозі ревматоїдного артриту.

Ревматоїдний фактор

Ревматоїдним фактором (РФ) називають аутоімунні антитіла. Вони виробляються організмом, але здатні атакувати власні тканини, оскільки сприймають їх як чужорідні. Коли цей показник підвищений, лікар може судити про наявність діагнозу ревматоїдний артрит або інших захворювань. Але важливо, щоб таку оцінку результатам аналізу дава лікар, оскільки у деяких здорових людей ревматоїдний фактор може бути дещо підвищеним.

Антистрептолізин-О

Коли людина переносить стрептококову інфекцію, в організмі зʼявляються токсичний фермент, що виробляється стрептококами групи А - стрептолізин-О. У відповідь на це організм виробляє антитіла, що протидіють цьому ферменту. Ці антитіла і носять назву антистрептолізин-О. Вони можуть існувати в організмі до року.

Якщо антистрептолізин-О в крові підвищений, то це може означати, що людина перехворіла, наприклад, на скарлатину, гостру ревматичну лихоманку, хронічний тонзиліт, гострий гломерулонефрит. Також стрептокок групи А може викликати ураження шкіри.

С-реактивний білок

Це білок, що вказує на гостру фазу запалення. Якщо його рівень в крові підвищений, це означає, що в організмі розвивається запальний процес. Ця речовина досить швидко реагує на ураження або запалення, оскільки концентрація С-реактивного білку починає підвищуватись вже за 12 годин. Цей показник також є підвищеним при ревматоїдному артриті.

Загальний білок

Дослідження на загальний білок демонструє кількість білків в плазмі крові. В складі білку є три групи компонентів - глобуліни, альбумін та фібриноген. У кожного з цих елементів своя функція. Так, альбумін є основою для створення клітин та підтримки структури органів, глобуліни є відповідальними за створення імунних білків, а фібриноген несе відповідальність за згортання крові. Отже, якщо дослідження на загальний білок показує, що він в нормі, це означає, що ваш організм готовий, в разі чого, дати відповідь на порушення роботи його систем.

Альбумін

Альбумін - це білок, що синтезується печінкою. Дослідження цього показника є важливим у діагностиці захворювань печінки та нирок. Ця речовина складає білкову основу плазми крові, де відповідальний за низку функцій. Альбумін транспортує багато важливих речовин разом із потоком крові, зберігає амінокислоти, які витрачаються, коли людина вживає недостатню кількість білка, а також утримує в руслі крові рідину.

Правила підготовки пацієнта

Для здачі крові на ревмопроби необхідно дотримуватись певних правил. Це важливо для того, аби результат дослідження був достовірним.

Як підготуватись до аналізу на ревмопроби?

 1. Здати кров зранку і натщесерце (через 8-12 годин після останнього прийому їжі). Пити воду дозволяється.

 2. Напередодні забору крові уникати фізичних навантажень, паління, вживання алкоголю, виключити психоемоційне навантаження.

 3. В день здачі аналізу важливо не приймати лікарські засоби. Якщо це неможливо необхідно повідомити про це лабораторію.

Де можна здати аналіз на ревмопроби

Дослідження на ревмопроби можна зробити в будь-якому відділенні медичної мережі лабораторії INVIVO. Для цього знайдіть найближчий для вас пункт забору і дотримуйтесь правил підготовки до здачі крові. Аналізи можна замовити онлайн на сайті invivo.ua.

Які є пакети у лабораторії?

В лабораторії INVIVO діють декілька комплексних пакетів на ревмопроби. В переліку лабораторних досліджень є наступні пакети:

 • Пакет №12.09."Ревмопроби" (АСЛО, РФ, СРБ);

 • Пакет №12.10."Ревмопроби" (СРБ, РФ, сечова кислота);

 • Пакет №12.07."Ревмопроби з анті-ССР" (АСЛО, РФ, СРБ, А-ССР);

 • Пакет №12.04."Ревмопроби (малий)" (АСЛО, РФ, СРБ, білок загальний, сечова кислота);

 • Пакет №12.06."Ревмопроби з антинуклеарними антитілами" (АСЛО, РФ, СРБ, антинуклеарні АТ);

 • Пакет №12.08."Ревмопроби з антитілами до цитрулінованого віментину" (АСЛО, РФ, СРБ, АТ до цітрул. віментину).

Для вибору пакету, який підходить саме вам, ми рекомендуємо звернутися до лікаря. Знаючи ваш анамнез, скарги та можливі ризики, спеціаліст підбере необхідний пакет досліджень.

За детальною інформацією стосовно акційних пропозицій лабораторії, а також правил підготовки та адрес пунктів забору звертайтеся за телефоном гарячої лінії: 0 800 210 777

Было полезно?

137181
piWXdYGkPRhNO
Отзыв
eLSFltyAJ