Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Високий холестерин та серце

29 квітня 2024 р. 17:15

Чинні спільні рекомендації Європейського товариства кардіологів (ESC) та Європейського товариства атеросклерозу (EAS) говорять про важливість регулярного моніторингу рівня холестерину у крові. Це просте дослідження допомагає рятувати життя, адже скринінгова ліпідограма допомагає оцінити персональні ризики розвитку інфаркту, інсульту та інших патологій серцево-судинної системи у пацієнтів різних груп.

 

В INVIVO доступні всі види аналізів для визначення стану обміну речовин, оцінки персональних ризиків певних захворювань та загальних чек-апів. Ви можете обрати як окремі дослідження, так і скористатись зручними програмами діагностики та отримати максимум інформації про свій стан.

 

Чи є зв'язок між високим рівнем холестерину та ризиком захворювань серцево-судинної системи?

Зв'язок між високим рівнем холестерину та ризиком захворювань серцево-судинної системи давно є предметом досліджень та обговорень серед медичних фахівців. Холестерин - це жироподібна речовина, необхідна для багатьох функцій організму, однак, високий рівень певних його фракцій може сприяти утворенню нашарувань на стінках артерій, що може призвести до життєзагрозливих ускладнень.

 

Численні дослідження підтверджують, що підвищений рівень «поганого» холестерину у крові може бути фактором ризику для розвитку атеросклерозу - захворювання, при якому на стінках судин утворюються бляшки з холестерину, що може обмежувати притікання крові до серця та інших органів. Прогресування атеросклерозу може призвести до виникнення інфаркту міокарда та інсульту, а отже є прямий зв'язок між гіперхолестеринемією та ризиками виникнення цих захворювань.


Які існують інші фактори ризику для виникнення інфаркту та інсульту

 • Сімейна гіперхолестеринемія

 • Цукровий діабет

 • Пацієнти з помірною нирковою недостатністю (ШКФ 30-59)

 • Паління

 • Високий артеріальний тиск (понад 180/110)

 • Обтяжений родинний анамнез з боку серцево-судинних захворювань

 • Надмірна вага

Як підготуватись до аналізу крові на холестерин

Для аналізу використовується венозна кров. За 8-12 годин до дослідження важливо відмовитися від жирної їжі, фізичних навантажень, вживання алкоголю, нікотину та препаратів. Якщо ви не можете скасувати прийом ліків, повідомте про це співробітнику лабораторного відділення. У день дослідження для полегшення забору крові можна випити склянку негазованої води без барвників та підсолоджувачів.

 

Розшифровка результатів

Звертаємо вашу увагу, що показники, які зазначені в бланку, не є діагнозом!
Пам'ятайте, що аналіз крові на холестерин – лише базове дослідження, та у більшості випадків потребує доповнення іншими методами діагностики (лабораторні дослідження, УЗД серця, холтер-моніторинг тощо). Для розшифровки результатів рекомендуємо звернутись до кардіолога, терапевта або вашого сімейного лікаря.

 

Чим можна доповнити аналіз крові на холестерин?

Холестерин має першорядне значення як основний цільовий діагностичний параметр.

Однак для більш детального розуміння ризиків, лікарі можуть порекомендувати визначення рівней інших біологічних маркерів таких як високочутливий С-реактивний білок, ЛПВЩ, ЛПДНЩ, тригліцериди, ЛПНЩ, аполіпопротеїн В, ліпопротеїн (а), аполіпопротеїн В/аполіпопротеїн А1, індекс атерогенності тощо.

 

Переваги обстеження в INVIVO

 • Досвідчені кардіологи

 • Інструментальні обстеження та лабораторні аналізи на базі однієї клініки

 • Можливість пройти ЕКГ, холтер-моніторинг та УЗД серця під час візиту

 • Індивідуальний підхід

 • Доступні ціни

На завершення
Чекаємо вас на чек-ап!

Отримати інформацію про доступні аналізи, акційні пропозиції або знайти найближчий до вас пункт забору можна на сайті invivo.ua

 

INVIVO. Щодня турбуємось про здоров'я українців!

Было полезно?

780
jCuTzNSbcRpmW
Отзыв
LhiuOKVXcgmM