Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Догляд за новонародженим у воєнний час

07 листопада 2022 р. 21:17

Що робити, якщо немає підгузків?

 

Через війну багато сімей з новонародженими опинилися в непередбачуваних умовах. Не всі мають доступ до звичних речей, які спрощують життя батьків. Ми намагатимемося розглянути можливі проблеми, з якими можна зіткнутися в умовах війни з дитиною на руках.

 

Підгузок - один із найголовніших атрибутів, необхідних у догляді за немовлям. Але в умовах війни підгузків може не виявитись поруч і батькам доведеться шукати інші варіанти.

 

Як зробити підгузок з пелюшки?

 

Замість підгузків можна використовувати щільну натуральну тканину, наприклад пелюшку або рушник.

Давайте розглянемо, як можна зробити підгузок з тканини:

 

 • зручним буде розмір 70 см на 70 см. Вам необхідно скласти полотно удвічі та ще раз удвічі – вийде квадрат;
 • візьміть нижній правий кут квадрата (лише верхній шар) та перетягніть ліворуч. З кута у вас має вийти трикутник;
 • переверніть пелюшку на інший бік і складіть середню її частину джгутом. На цьому етапі потрібно покласти малюка на середину пелюшки так, як ви зробили б, якби це був підгузок. Середню частину потрібно притулити до дитини, а бічні з'єднати між собою.

 

Після всіх цих дій у вас повинен вийти підгузок із пелюшки. При необхідності його можна чимось закріпити, щоб він не розкрився.

 

 Як зрозуміти, чому плаче новонароджений?

 

Новонароджена дитина плаче, як правило, для того, щоби привернути увагу батьків, повідомляючи таким чином, що щось не так. Якщо дитину нічого не турбує, вона сита, то швидше за все, вона не плакатиме. Часом батьки навіть у нормальній обстановці не завжди розуміють, чому плаче малюк, не кажучи про те, що в умовах війни батьки і самі можуть бути у стресовій ситуації та можуть не зрозуміти одразу, як допомогти малюкові.

 

Насправді причин плачу може бути кілька.

 

Насамперед потрібно перевірити підгузок. Можливо, ви забули його поміняти вчасно і малюку некомфортно, а щоб це пояснити, він, звичайно ж, заплаче.

 

Можливо малюк зголоднів. Якщо причина в цьому, то, швидше за все, плач наростатиме поступово в міру того, як дитина розумітиме, що хоче їсти. Це характерно для новонароджених на грудному та штучному вигодовуванні. Вимога нагодувати абсолютно зрозуміла і природна для будь-якої людини, а тим більше для дитини, яка ще не здатна зробити це самостійно.

 

Іншою причиною плачу може бути втома. Якщо крім того, що малюк плаче він ще потирає очі, позіхає, заплющує очі і можливо смокче великий палець, то найімовірніше, таким чином він виражає втому і хоче спати.

 

Звичайно, однією з причин плачу також є хвороба. Але в цьому випадку ви повинні помітити й інші симптоми – нежить, температура, млявість, закладеність носа. У такому разі не варто тягнути час і займатися самолікуванням - якнайшвидше зверніться до педіатра, щоб виявити причину захворювання. У маленьких дітей небезпечні стани, наприклад, зневоднення можуть розвиватися дуже швидко, тому допомога потрібна негайно.

 

Маля може плакати, якщо йому банально незручно. Він викручується, сидячи у вас на руках, крутиться в різні боки, намагаючись знайти зручну позицію. Спробуйте пересадити його інакше і, можливо, це вирішить проблему.

 

У новій обстановці малюк може перевозбудитись. Це може статися в тому випадку, якщо довкола багато світла, яскравих предметів, багато людей, нових звуків. Він може плакати, але не засинати.

 

Як уже згадувалося, за допомогою плачу малюк хоче привернути вашу увагу. Можливо, йому просто нудно і він хоче, щоб ви зайняли його чимось цікавим.

 

Ну, і ще однією серйозною проблемою можуть бути коліки. У цьому випадку поведінка малюка може бути дуже неспокійною, а плач надмірним. Швидше за все, плач через коліки ви розпізнаєте, оскільки в цьому випадку заспокоїти дитину буде не так просто, поки коліки не закінчаться.

 

 Що робити, якщо у дитини коліки?

 

Якщо все ж таки у малюка коліки, то є кілька порад, що можуть допомогти йому полегшити стан.

 

 1. Тримайте дитину животом до себе, коли вона плаче.
 2. Під час годування тримайте стовпчиком, щоб не потрапляло повітря в дихальні шляхи.
 3. Похитуйте малюка на руках.
 4. Спробуйте помасажувати живіт чи спинку.
 5. Полегшити коліки може купання у теплій воді.
 6. Запропонуйте пустушку.
 7. Використовуйте білий шум або телевізор на задньому фоні, щоб відволікти малюка.
 8. Вийдіть на прогулянку з візочком, це теж може відволікти дитину від болю.

 

Якщо новонароджений страждає на коліки, то обов'язково розкажіть про це лікарю. Педіатр дасть свої рекомендації, виходячи з вашого конкретного випадку. Можливо, це буде корекція раціону або препарати, що борються з коліками.

 

Як заспокоїти дитину?

 

Батьки нерідко стикалися з тим, що перезбуджену дитину складно заспокоїти та укласти спати. У цей момент у малюка підвищений кортизол (гормон бадьорості) і поки його не зменшити дитина буде неспокійною.

 

Що може допомогти заспокоїти дитину? Якщо вона зовсім маленька, можна помасажувати чи спробувати укачати. Будь-який рух, що повторюється, заспокоює. Лікарі рекомендують також погодувати дитину, але рівно до того моменту, як вона стане спокійнішою і захоче спати. Вимкніть світло, нехай у кімнаті буде тьмяне освітлення. Також можна увімкнути будь-які спокійні звуки, наприклад, білий шум. Всіми цими діями ви дасте організму дитини сигнал про те, що настав час заспокоїтися і готуватися до сну.

 

Як помити новонароджену дитину?

 

У догляді за малюком ця процедура займає важливе місце, оскільки молоді батьки можуть відчувати страх перед миттям зовсім малюка, особливо, якщо не мали такого досвіду раніше. Тому на цьому пункті варто зупинитись окремо.

 

Маленьку дитину слід протирати вологою губкою. Так триває кілька перших тижнів життя малюка, доки не відпаде пуповина.

 

При митті голови дитині, якій до 6-8 тижнів, важливо пам'ятати, що не можна використовувати шампунь. А мити голову просто теплою водою можна з перших днів.

 

Після того, як у малюка відпаде пуповина, можна переходити на купання у ванній. Під час купання стежте, щоб були виконані такі умови:

 

 • температура води не повинна бути надто високою, вода повинна бути теплою, не гарячою;
 • не додавайте жодних миючих засобів, трав та інших інгредієнтів. Для купання новонародженого немає нічого кращого за звичайну чисту воду;
 • притримуйте однією рукою голову малюка, а іншою допоможіть ніжки опустити у ванну. Шия та голова завжди повинні бути над водою.

 

Особливості годування груддю

 

У перші місяці життя дитини грудне молоко є найкращим харчуванням для неї. По-перше, у ньому містяться всі необхідні елементи для нормального росту та розвитку малюка, а по-друге у грудному молоці містяться унікальні речовини, яких немає в жодному іншому харчуванні. Педіатри радять почати з грудного вигодовування та за необхідності вводити прикорм.

 

Масаж грудей перед годуванням

 

Масаж грудей часто рекомендують фахівці у разі, якщо потрібно збільшити вироблення молока.

 

Як правильно робити масаж грудей:

 

 • прикладіть до грудей вологий і гарячий компрес перш, ніж годувати малюка або зціджувати молоко;
 • прикладіть по чотири пальці руки на верхню та нижню частину грудей;
 • кінчиками пальців постукуйте та масажуйте груди;
 • трохи придавлюйте пальцями груди і масуйте круговими рухами по колу.

 

Якщо не все гладко складається у вас із грудним вигодовуванням - відвідайте спеціаліста з грудного вигодовування. Такі консультації дуже корисні, рекомендації лікаря допоможуть вам прожити цей період безболісно та без дискомфорту. 

 

Чим годувати новонароджену дитину якщо немає грудного молока

 

Звичайно, трапляється і так, що жінка не може годувати дитину грудьми. Для таких випадків існує здорова альтернатива – суміш. Таке харчування забезпечить малюка необхідними елементами для зростання та розвитку. При цьому, якщо ви втратили молоко через стрес або з іншої причини – продовжуйте прикладати малюка до грудей.

Было полезно?

10120
SlqFEMvUBLXWfOi
Отзыв
gpmAzDPMZbWkXH
SlqFEMvUBLXWfOi
Отзыв
gpmAzDPMZbWkXH
OCrUcDbTvYLj
Отзыв
rDNifpcQSsvazT
OCrUcDbTvYLj
Отзыв
rDNifpcQSsvazT
upjmfBKIidXtYUa
Отзыв
SehDkXzGca
hDQBfdAWeFvn
Отзыв
WdZYjcSqrGwAB