Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Види аналізів на Covid: основні відмінності

03 лютого 2022 р. 23:52

Пандемія коронавірусної інфекції застала зненацька весь світ, оскільки про неї мало що було відомо і вона блискавично поширилася по всіх країнах. Але в наш час все швидко розвивається і багато медичних компаній одночасно розробили не лише вакцини, а й різноманітні тестування для виявлення цієї небезпечної інфекції.

Саме через те, що зараз існує декілька видів тестів для виявлення коронавірусної хвороби, іноді досить важко зрозуміти, який саме вам потрібен.

 

аналіз на ковід

 

Для того, щоб остаточно не заплутатися у всіх аналізах на ковід, ми докладно дізнаємося про ті, що використовуються в лабораторії “Invivo” для виявлення коронавірусної інфекції.

 

Які основні види тестування на ковід?

 

У “Invivo” на виявлення коронавірусної хвороби роблять ПЛР-тестування, ІФА-тест та експрес-тест (антиген).

 

 1. ПЛР-тест на коронавірус.

 

Це дуже точний метод діагностики, за допомогою якого можна визначити наявність в людини коронавірусу SARS-CoV-2, який є збудником Covid-19 шляхом виявлення його генетичного матеріалу.

Він потрібен для відвідування громадських закладів, масових подій, подорожі до інших областей України та за кордон.Результат такого тесту буде дійсним у всіх країнах.

ПЛР-тестування в лабораторії "Інвіво" чутливе до РНК різних штамів коронавірусу - "Омікрона", "Дельти", "Альфа", "Бети" та "Гамми". Але також важливо пам'ятати, що в результаті аналізу буде видно лише якісний результат – тобто є коронавірус в організмі чи ні.

Результати тесту з печаткою та QR-кодом будуть готові через 6-12 годин після забору біоматеріалу і за потребою результат надається двома мовами – українською та англійською, додатково платити за переклад і швидкість не потрібно! Результат тесту приходить на електронну пошту та Viber та підтягується до додатку “Дія”. Роздрукований варіант аналізу можна забрати на наступний в тому ж пункті, де ви робити тестування.

 

 1. ІФА-тести

 

Це аналізи, за допомогою яких можна дізнатися про наявність у крові людини антитіл до коронавірусної хвороби.

Перед тим, як робити ці тести, потрібно визначитися, на які антитіла потрібно робити тест, тому що їх є декілька.

Так, для людини, яка тільки захворіла на коронавірус, потрібно робити тест на антитіла IgM. Вони з'являються в перші дні хвороби і з кожним днем їхня кількість зменшується, тому тест на антитіла IgM потрібно робити лише на 5-7 день після появи симптомів коронавірусу.

ІФА-тест на антитіла IgG потрібно робити лише через 2-3 тижні після появи перших симптомів коронавірусу, щоб перевірити кількість антитіл, що виробилися в організмі людини після хвороби.

Якщо немає можливості дізнатися точно, коли відбулося зараження, краще зробити тест на IgM та IgG разом. Таким чином стане відомо перехворіла людина на ковід чи ще продовжує хворіти. 

Для тестів на антитіла типу IgM та IgG беруть аналіз крові з вени, тому що шукають антитіла, які виробилися після того, як людина перехворіла на коронавірусну інфекцію або вакцинувалася від неї.

ІФА-тест буде готовий через день після забору крові.

Більш детально про те, чим відрізняється ПЛР-тест від ІФА-тестування, можна прочитати у нас на сайті.

 

 1. Швидкий тест на ковід

 

Експрес-тест (антиген) на Covid-19 дешевший і швидше за ПЛР-тест. Його результат буде готовий вже через 15 хвилин. Проте мінусом такого тестування є його нижча чутливість до коронавірусу.

Таке тестування підходить для відвідування масових подій, якщо ви не вакциновані, для подорожей різними областями України та за її межами. Але з появою таких нових штамів коронавірусу, як “Дельта” та “Омікрон”, все більше країн відмовляються приймати туристів з результатами такого тесту.

Такий тест буде хорошим варіантом для тестування великої кількості людей, наприклад, перед початком концертів та футбольних матчів.

У лабораторії “Invivo” всі результати аналізів надсилаються клієнтам на їхню електронну пошту або Viber, а результати ПЛР-тест на коронавірус підтягується до програми “Дія” і підходить для зняття з самоізоляції.

 

Чим відрізняються тестування на коронавірус?

 

Щоб не заплутатися в тестах в більшості випадків можна орієнтуватися на спосіб забору біоматеріалу:

 • мазок з ротоносоглотки – це ПЛР-тест (шукають РНК вірусу на слизових);
 • кров з вени – це ІФА-тестування (шукають антитіла до Covid-19 у крові);
 • мазок з носа і результат готовий за 15 хвилин – це експрес-тест на коронавірус (шукають вірус на слизових оболонках лише у носі).

ПЛР тестування

 

Як і за будь-якого лабораторного аналізу, для підготовки до аналізу на Covid-19 потрібно дотримуватися нескладних правил.

 

 1. Для ПЛР-тесту на Covid-19:

 • за кілька днів до здачі аналізу не можна вживати ліки та алкоголь;

 • в день здачі біоматеріалу не можна їсти, пити, курити, жувати гумку, використовувати спреї для рота та носа, оскільки це може вплинути на кількість РНК вірусу на слизових оболонках.

 1. Експрес-тест (антиген) на коронавірус:

 • за кілька днів до здачі аналізу не вживати ліків;

 • у день здавання не можна курити та користуватися спреями для носа, щоб не вплинути на концентрацію вірусу в організмі.

 1. ІФА-тест на коронавірусну хворобу:

 • робити тест натщесерце;
 • перед проведенням не можна їсти, вживати алкоголь та ліки.

 

Також за день до тесту потрібно відмовитися від жирної їжі – це може призвести до хільозу крові і в результаті аналіз доведеться перездавати.

 

Як розшифрувати результати?

 

В лабораторії “Інвіво” результати ПЛР-тесту та експрес-тесту на ковід мають якісне визначення – тобто аналіз показує лише наявність чи відсутність коронавірусної інфекції в організмі.

 

експрес-тест на ковід

 

Після того, як ви здали ІФА-тест на коронавірусну інфекцію, у своїх результатах ви можете побачити:

 

 1. Антитіла IgM вимірюються в S/CO:

 • <0,8 S/CO – негативний;

 • 0,8-1,1 S/CO – невизначений результат, рекомендується ще раз повторно зробити аналіз через 2-5 днів;

 • >1.1 S/CO – позитивний.

 1. IgG у лабораторії "Invivo" вимірюються в U/ml:

 • >10 U/ml - позитивний;

 • <10 U/ml – негативний.

 1. IgG до Covid-19 (S-спайкового білка) SARS-CoV-2, вимірюють BAU:

 • >10 BAU - позитивний;

 • <10 BAU – негативний.

 1. ІФА-тестування на сумарні нейтралізуючі антитіла до коронавірусної хвороби (S-спайкового білка) SARS-CoV-2 у відсотках:

 • < 30% - позитивний;

 • >30% – негативний.

 

Якщо ви робили ІФА-тестування на IgM та IgG разом, у результатах можуть бути такі комбінації:

 

 • IgM (+) виявлено, IgG (-) не виявлено: це означає, що коронавірусна хвороба зараз перебуває в гострій стадії;

 • IgM (+) виявлено, IgG (+) виявлено: це може говорити про захворювання, початок одужання або нещодавно перенесеного захворювання;

 • IgM(-) не виявлено, IgG(+) виявлено: людина раніше вже перехворіла на коронавірусну інфекцію;
 • IgM(-) не виявлено, IgG(-) не виявлено: людина ще не хворіла на Covid-19.

 

Навіть маючи готові результати аналізів для того, щоб розпочати лікування коронавірусної хвороби, обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем.

Лабораторія “Інвіво” працює на автоматичних аналізаторах на реактивах світових виробників – ви можете бути впевненим в результатах аналізів.

А якщо у вас немає часу для відвідування пункту забору, ви можете замовити в “Інвіво” послугу виїзду медсестри додому! Медсестра приїде до вас додому або на офіс і зробить всі необхідні аналізи (у тому числі та на коронавірус) за прайсом лабораторії, при цьому всі акційні ціни зберігаються! Далі медсестра сама завезе усі аналізи до лабораторії, а ваші результати прийдуть вам на електронну пошту чи Viber.


Дізнатися про підготовку до тестів на коронавірусну інфекцію та їх вартість у лабораторії “Invivo” можна за безкоштовним номером телефону 0800 210 777.

 

Было полезно?

33661
FEAOcCKiM
Отзыв
xuOabKcQ
FEAOcCKiM
Отзыв
xuOabKcQ
pkJOWYSg
Отзыв
WVZiCdhSFzyPLuTa
pkJOWYSg
Отзыв
WVZiCdhSFzyPLuTa