Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Аналізи вдома: особливості та умови

16 серпня 2022 р. 18:37

Лабораторні аналізи є дуже важливою складовою медичного обстеження. Показники біоматеріалу дають лікарю безцінну інформацію про стан вашого здоровʼя і часто лабораторні аналізи не можна замінити ніякими іншими дослідженнями. 

 

Проте, відвідування будь-якої медичної лабораторії займає час і деколи на це можуть піти години. Вам необхідно дістатися лабораторії, почекати в черзі, а після забору біоматеріалу знову витратити деякий час на дорогу. Але існує альтернатива - послуга “Аналізи вдома”.

 

Характеристика послуги “аналізи вдома”

 

Головна перевага у тому, що вам не потрібно нікуди їхати - ви залишаєтесь вдома і здаєте аналізи у комфортних умовах. При замовленні послуги “Аналізи вдома”, до вас приїжджає кваліфікований працівник лабораторії з усім необхідним обладнанням та робить якісний забір біоматеріалу. Щоб викликати медсестру додому, достатньо лише подзвонити на гарячу лінію INVIVO або заповнити реєстраційну форму на сайті лабораторії, вказавши домашню адресу, дату та бажаний час.

 

Послуга "Аналіз вдома"

 

Переваги та недоліки аналізів вдома

 

Викликати медсестру для забору аналізів додому - дійсно дуже зручно. Особливо корисною буде така послуга для певних категорій пацієнтів.

 

Батьки маленьких дітей. Ця послуга стане незамінною для тих, хто нещодавно став батьками. Якщо вам або малюку потрібно здати аналізи, то найкращим рішенням буде зробити це вдома, адже:

 • ви можете обрати зручний час, підлаштувавшись під режим дитини;
 • малюк отримає менше стресу, якщо забір робитимуть вдома у звичних для нього обставинах;
 • батькам не треба залишати дитину з кимось, якщо їм потрібно здати аналізи.

 

Та найголовніше - це те, що ви заощадите час, який могли витратити на дорогу, а натомість можете провести його з малюком, займаючись розвиваючими іграми або просто вирушивши на прогулянку.

 

Люди, що не мають змоги пересуватися. Ніхто з нас не застрахований від травм або захворювань. Тому всі ми розуміємо, наскільки може бути незручним пересування для здачі аналізів людині з обмеженими можливостями або травмами кінцівок. Дорога може стати випробуванням, а очікування - дуже не зручним і довгим процесом. Якщо ж людину немає кому супроводжувати, то процедура стає ще складнішою. Тож виклик спеціаліста, що зробить забір аналізів вдома може вирішити неабияку проблему.

 

Лежачі хворі. На жаль, для цієї категорії пацієнтів відвідування лабораторії є просто неможливим. Але як правило стан таких хворих необхідно відстежувати постійно та аналізи є важливим показником. Єдиним прийнятним варіантом у такому випадку стає виклик медсестри додому.

 

Пацієнти зі слабким імунітетом. Інколи навіть звичайна прогулянка або вихід в магазин у таких людей закінчується хворобою. А лабораторія - це місце з потенційними хворими, адже ніколи не знаєш, кого зустрінеш у залі очікування. Щоб зайвий раз не наражати себе на небезпеку, набагато зручніше і безпечніше замовити аналізи вдома.

 

Зайняті люди. Для такої категорії людей буває дуже складно знайти зайві дві години, щоб відвідати лабораторію і здати аналізи. День може бути розписаний буквально по хвилинам і жодну справу не можна перенести. Викликаючи медсестру для забору аналізів додому ви значно економите свій час, адже підбираєте ту годину, яка є зручною для вас.

 

Крім того, не забуваймо, що Covid-19 нікуди не подівся і продовжує розповсюджуватись. Нова хвиля очікується вже з похолоданнями, тому соціальна ізоляція знову буде актуальною і зайва поїздка у транспорті чи очікування в черзі можуть бути небезпечними.

 

Отже, переваги послуги очевидні - вона заощаджує ваш час і гроші, адже, якщо лабораторія не біля вашого будинку, то туди треба дістатись і витратити певні кошти. При цьому, якість від цього не втрачається - терміни видачі результатів не стануть довшими, а достовірність залишатиметься на високому рівні.

 

До недоліків можна віднести хіба що ціну послуги, оскільки вона є дещо вищою за звичайний забір, але все ще залишається доступною для більшості населення. Проте, переваги, які ви отримуєте точно варті того, щоб переплатити. 

 

Які аналізи можна здавати вдома

 

Звичайно, що домашні умови дозволяють зробити забір далеко не всіх аналізів. Існують певні правила для забору біоматеріалу, дотримуватись яких вдома дуже складно. Але перелік аналізів, забір, яких можна зробити вдома, є досить широким.

 

Аналіз крові

 

Вдома можна зробити забір крові, сечі, калу, всіх видів мазків та посівів. Таким чином, на основі цих біоматеріалів можна провести наступні дослідження:

 • визначення групи крові та резус-фактора;
 • біохімічний аналіз крові;
 • клінічні аналізи крові, лейкоцитарну формулу, ШОЕ;
 • виявлення рівня гормонів;
 • виявлення гепатитів, ВІЛ, сифілісу та інших інфекцій;
 • виявлення онкомаркерів;
 • виявлення анемії;
 • діагностика алергічних реакцій;
 • мікробіологічні дослідження;
 • визначення кількості протромбіну та фібриногену;
 • імунологічні аналізи;
 • дослідження калу та сечі;
 • виявлення остеопорозу.

 

Якщо вам призначили дослідження, забір біоматеріалу для якого потребує дотримання певних умов, то вас запросять відвідати лабораторію. Зʼясувати чи можна зробити забір для вашого аналізу вдома ви можете, зателефонувавши на гарячу лінію: 0800 210 777.

 

Умови замовлення послуги та терміновість аналізів

 

Якщо вам необхідна послуга “Аналіз вдома”, то замовити її дуже просто. Після того, як лікар призначив вам те чи інше дослідження, вам необхідно звʼязатися з лабораторією, щоб визначити чи можна зробити забір для цього дослідження вдома. 

 

Є два способи звʼязатися з лабораторією. Ви можете подзвонити за номером гарячої лінії та поговорити із нашим спеціалістом, який дасть вам усі відповіді і погодить дату та час приїзду медсестри. Якщо ж ви не хочете говорити телефоном, то існує альтернатива - заявка на сайті. При її оформленні ви вносите усі дані про пацієнта, замовляєте зручний для вас день та час забору, а також обираєте необхідне дослідження. Не забудьте домовитись про спосіб оплати, адже, якщо ви будете платити картою, співробітники лабораторії повинні мати з собою термінал, тому не забудьте повідомити про це.

 

Не забувайте також, що якщо ви живете у великому місті, то дорога може бути непередбачуваною. Водій завжди обирає оптимальний маршрут, але не завжди дорожні умови дозволяють приїхати швидко.

 

Якщо ви замовляєте термінову послугу, тобто хочете зробити забір у день звернення, це може коштувати дещо дорожче, адже у персоналу вже запланований день і щоб знайти час для приїзду до вас додому медсестра повинна працювати понаднормово або необхідно викликати додаткову людину.

 

Важливим аспектом є дотримання правил підготовки до здачі аналізу. При замовленні послуги обовʼязково запитайте, як ви маєте підготуватися. Правила залежать від дослідження. Якщо ви здаєте кров, то скоріше за все забір має проводитись натщесерце. Якщо ви робите забір не зранку, то потрібно не їсти як мінімум дві години. В будь-якому разі суворо дотримуйтеся рекомендації щодо підготовки, які вам озвучать працівники лабораторії або лікар.

 

Особливості процедури забору аналізів вдома

 

Процедура забору аналізів вдома по своїй суті абсолютно така ж, як і в лабораторії. Вона відрізняється хіба що своєю зручністю і комфортом для пацієнта. Якість забору не знижується, оскільки медичний персонал привозить із собою все необхідне: стерильні контейнери та інструменти та системи для забору. Всі поверхні та зона забору обробляються антисептичними препаратами для дотримання стерильності.

 

Забір аналізів вдома

 

Терміни отримання результатів не відрізняються від тих, забор яких роблять у лабораторії. Як правило, виконання дослідження займає 1-3 дні, залежно від складності. 

 

Отримати результати ви можете кількома способами, обравши для себе найзручніший. Лабораторія може вислати результат на електронну пошту, де ви можете скачати бланк, а також у месенджер Viber на ваш телефон. І, звичайно, ви можете забрати вже роздрукований бланк з результатами досліджень, самостійно завітавши до лабораторії. 

 

Отже, підсумовуючи все, можна зробити однозначний висновок про те, що послуга “Аналіз вдома” - це зручно та вигідно. Економія часу дозволить вам запланувати особисті справи, а не проводити години у дорозі до лабораторії й назад. Професійний працівник лабораторії зробить процедуру забору якісно і безпечно, ви не відчуєте різниці, окрім того, що почуватиметеся комфортніше вдома ніж у медичному закладі. Якщо забір необхідно зробити у дитини, то однозначно, стани рідної кімнати та батьки поруч зменшать стрес від процедури. А для людей з обмеженими можливостями ця послуга взагалі є безцінною.

 

Не забувайте проходити лабораторну діагностику вчасно будь-яким зручним для вас способом! 

Было полезно?

17650