Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Що потрібно перевірити після одужання від COVID-19?

07 лютого 2022 р. 21:14

Помилково вважати, що якщо ви пересиділи на карантині, отримали все необхідне лікування і перехворіли на коронавірус, то це вже повна перемога над хворобою. Деяким дійсно щастить і коронавірусна інфекція проходить досить легко і швидше схожа на звичну нам застуду. Звісно, коронавірусна хвороба може проходити й значно важче. Але не дивлячись на легку і важку форму захворювання, всі люди, які перехворіли, можуть мати неприємні та тривалі наслідки після перенесеного Covid-19.

 

Які можуть бути наслідки Covid-19?

 

Кожен п'ятий хворий навіть після одужання стикається з неприємними постковідними наслідками. У деяких людей не відразу повертається смак і запах, а іноді повертається, проте у викривленому сприйнятті – вся звичайна їжа та запахи починають сприйматися зовсім по-іншому. 

 

постковидні наслідки

 

Коронавірус викликає також і безліч інших ускладнень: у деяких людей може випадати волосся, починаються проблеми зі шлунково-кишковим трактом, а в більшості залишаються неприємні відчуття у вигляді м'язового болю. Багато тих, хто перехворів на коронавірусну хворобу мають постковідний синдром (його ще називають лонг-ковід), який може тривати від кількох місяців до пів року! Слабкість, апатія, біль у м'язах та суглобах, порушення сну – це наслідки, які найчастіше зустрічаються після перенесеного коронавірусу. І відновлення буде не таким вже легким і швидким.

 

Які аналізи слід зробити після ковіду?

 

В лабораторії “Інвіво” є вже зібраний пакет аналізів №16.41 «Постковідний амбулаторний», який всього за один забір крові допоможе вам дізнатися більше про стан вашого здоров'я після того, як ви перехворіли на коронавірусну хворобу. 

 

Пакет включає такі показники:

 • D-димер (кількісно) - для того, щоб дізнатися чи не порушуються процеси згортання крові;
 • Фібриноген (фібрин плазми) – його підвищений рівень вказує на запалення в організмі;
 • Протромбіновий час (ПТВ, ПТІ, МНО) – щоб дізнатися про швидкість згортання крові;
 • С-реактивний білок (СРБ) – це маркер запалення. У пацієнтів з ковідом і постковідним симптомом він часто підвищений.
 • АЛТ та АСТ – це показники наявності або відсутності патологічних процесів у печінці. Вона досить легко піддається впливу коронавірусу і її показники обов'язково потрібно перевіряти всім, хто має підозри на лонг-ковід.

 

Крім цього рекомендується додатково зробити:

 • загальний аналіз крові (ЗАК) та загальний аналіз сечі для того, щоб дізнатися про можливі запальні процеси в організмі;
 • аналіз на вітамін D – він повинен бути в нормі, адже його низький рівень безпосередньо впливає на стан імунітету;
 • аналіз на лактат – щоб дізнатися, чи немає кисневого голодування в організмі.

 

Також у лабораторії "Інвіво" ви можете зробити всі потрібні аналізи для діагностики коронавірусної інфекції, перед та після вакцинації.

 

Коли найкраще робити аналізи після коронавірусу?

 

Саме в цьому випадку краще пізніше, ніж раніше. Аналізи такого плану потрібно робити не раніше 4-6 тижнів з моменту появи перших симптомів коронавірусної інфекції.

 

пцр тестування

 

“Інвіво” дбає про своїх клієнтів і крім постійних знижок на найпопулярніші пакети обстежень та тестування на коронавірус надає знижку 5% для тих категорій населення, які мають пільги:

 • учасники ВВВ, АТО, ліквідація наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
 • люди з інвалідністю дитинства;
 • люди з інвалідністю І та ІІ групи;
 • пенсіонери;
 • діти віком до 7 років;
 • діти із багатодітних сімей;
 • діти сироти.

 

Знижка діє на весь перелік досліджень, включаючи пакети аналізів і тестування на коронавірус за наявності документа, що підтверджує особу та наявність пільг.

 

Для аналізів в “Інвіво” не потрібне направлення від лікаря.

 

Всю додаткову інформацію про ціни на аналізи та підготовку до них ви можете дізнатися на нашому сайті invivo.ua або у нашого контакт-центру за безкоштовним номером телефону 0800 210 777.

Было полезно?

41890
OsEqnRWhjGiVL
Отзыв
hcAwyptzYKMl
OsEqnRWhjGiVL
Отзыв
hcAwyptzYKMl
HhpWRqzoaGV
Отзыв
TZfNoSIBji
HhpWRqzoaGV
Отзыв
TZfNoSIBji
uklEiFwZ
Отзыв
VFMjNPngAkfloBK
FYtrcTnSZBdkUg
Отзыв
epowyGNxv
FYtrcTnSZBdkUg
Отзыв
epowyGNxv
oVwWieMj
Отзыв
MwOCNaSduBzF
aIwyGOZHgur
Отзыв
oScVDjZeOu
exNnIEryDdv
Отзыв
QIWyTVfGxtXAzhkJ
YvkFWuaTtcQoAf
Отзыв
jSrYDFJaBz