Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Що потрібно перевірити після одужання від COVID-19?

07 лютого 2022 р. 21:14

Помилково вважати, що якщо ви пересиділи на карантині, отримали все необхідне лікування і перехворіли на коронавірус, то це вже повна перемога над хворобою. Деяким дійсно щастить і коронавірусна інфекція проходить досить легко і швидше схожа на звичну нам застуду. Звісно, коронавірусна хвороба може проходити й значно важче. Але не дивлячись на легку і важку форму захворювання, всі люди, які перехворіли, можуть мати неприємні та тривалі наслідки після перенесеного Covid-19.

 

Які можуть бути наслідки Covid-19?

 

Кожен п'ятий хворий навіть після одужання стикається з неприємними постковідними наслідками. У деяких людей не відразу повертається смак і запах, а іноді повертається, проте у викривленому сприйнятті – вся звичайна їжа та запахи починають сприйматися зовсім по-іншому. 

 

постковидні наслідки

 

Коронавірус викликає також і безліч інших ускладнень: у деяких людей може випадати волосся, починаються проблеми зі шлунково-кишковим трактом, а в більшості залишаються неприємні відчуття у вигляді м'язового болю. Багато тих, хто перехворів на коронавірусну хворобу мають постковідний синдром (його ще називають лонг-ковід), який може тривати від кількох місяців до пів року! Слабкість, апатія, біль у м'язах та суглобах, порушення сну – це наслідки, які найчастіше зустрічаються після перенесеного коронавірусу. І відновлення буде не таким вже легким і швидким.

 

Які аналізи слід зробити після ковіду?

 

В лабораторії “Інвіво” є вже зібраний пакет аналізів №16.41 «Постковідний амбулаторний», який всього за один забір крові допоможе вам дізнатися більше про стан вашого здоров'я після того, як ви перехворіли на коронавірусну хворобу. 

 

Пакет включає такі показники:

 • D-димер (кількісно) - для того, щоб дізнатися чи не порушуються процеси згортання крові;
 • Фібриноген (фібрин плазми) – його підвищений рівень вказує на запалення в організмі;
 • Протромбіновий час (ПТВ, ПТІ, МНО) – щоб дізнатися про швидкість згортання крові;
 • С-реактивний білок (СРБ) – це маркер запалення. У пацієнтів з ковідом і постковідним симптомом він часто підвищений.
 • АЛТ та АСТ – це показники наявності або відсутності патологічних процесів у печінці. Вона досить легко піддається впливу коронавірусу і її показники обов'язково потрібно перевіряти всім, хто має підозри на лонг-ковід.

 

Крім цього рекомендується додатково зробити:

 • загальний аналіз крові (ЗАК) та загальний аналіз сечі для того, щоб дізнатися про можливі запальні процеси в організмі;
 • аналіз на вітамін D – він повинен бути в нормі, адже його низький рівень безпосередньо впливає на стан імунітету;
 • аналіз на лактат – щоб дізнатися, чи немає кисневого голодування в організмі.

 

Також у лабораторії "Інвіво" ви можете зробити всі потрібні аналізи для діагностики коронавірусної інфекції, перед та після вакцинації.

 

Коли найкраще робити аналізи після коронавірусу?

 

Саме в цьому випадку краще пізніше, ніж раніше. Аналізи такого плану потрібно робити не раніше 4-6 тижнів з моменту появи перших симптомів коронавірусної інфекції.

 

пцр тестування

 

“Інвіво” дбає про своїх клієнтів і крім постійних знижок на найпопулярніші пакети обстежень та тестування на коронавірус надає знижку 5% для тих категорій населення, які мають пільги:

 • учасники ВВВ, АТО, ліквідація наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
 • люди з інвалідністю дитинства;
 • люди з інвалідністю І та ІІ групи;
 • пенсіонери;
 • діти віком до 7 років;
 • діти із багатодітних сімей;
 • діти сироти.

 

Знижка діє на весь перелік досліджень, включаючи пакети аналізів і тестування на коронавірус за наявності документа, що підтверджує особу та наявність пільг.

 

Для аналізів в “Інвіво” не потрібне направлення від лікаря.

 

Всю додаткову інформацію про ціни на аналізи та підготовку до них ви можете дізнатися на нашому сайті invivo.ua або у нашого контакт-центру за безкоштовним номером телефону 0800 210 777.

Было полезно?

45220