Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Чи потрібно робити тест на антитіла до SARS-CoV-2 перед вакцинацією?

07 лютого 2022 р. 22:00

 

Кого рекомендують вакцинувати?

 

Якщо коротко, то все доросле населення, незалежно від статі, віку та умов праці. Епідемія коронавірусу хвилеподібна і після невеликої перерви знову фіксують велику кількість нових зареєстрованих випадків. Згодом вірус мутує і з'являються нові, більш заразні штами.

Саме найновіший штам “Омікрон” є дуже заразним не лише для дорослих, а й для дітей, адже кількість неповнолітніх хворих значно зросла. Цей факт змушує замислитися над масштабною вакцинацією дітей. В Україні діти віком від 12 років вже можуть отримати щеплення після дозволу батьків.

 

вакцинація ковід

 

Звичайно, якщо людина зараз хворіє, погано почувається і в неї температура, потрібно відкласти вакцинацію на інший час, оскільки організм і так ослаблений через боротьбу з інфекцією, а після вакцинації він відразу почне виробляти імунну відповідь до чужорідної речовини (віруси), відповідно можна захворіти ще більше.

Також до протипоказань до введень вакцини є гостра алергічна реакція на її компоненти, яку б діагностував ваш лікар.

 

Чому необхідно робити аналіз на IgG перед вакцинацією?

 

Антитіла IgG виробляються організмом через 2-3 тижні після того, як людина перехворіла на коронавірус і зберігаються до півроку. Ці антитіла виробляються навіть тоді, коли людина перехворіла у легкій чи безсимптомній формі.

Іноді роблять аналіз на ці антитіла, щоб дізнатися, чи є у людини імунітет до коронавірусу.

 

Навіщо робити тест після вакцинації?

 

Не для кого не секрет, що імунітет до коронавірусу має свій "термін придатності" і захищає він активно організм приблизно близько півроку, а далі кількість антитіл з кожним днем зменшується.

Наразі зручно робити тест на наявність антитіл до коронавірусу, якщо ви задумалися про бустерну дозу вакцини або хочете перевірити стан імунітету після того, як отримали дві вакцини.

 

аналіз на IgG

 

Чи можна використовувати тест-смужки для оцінки імунітету до ковіда?

 

Все тестування на коронавірус та імунітету до нього потрібно робити лише у лабораторії. Тільки там є потрібні сертифікати якості реагентів та тест-систем, на яких роблять аналіз. 

Тест-смужки, які призначені нібито для домашнього використання:

  • не мають належної чутливості до Covid-19;
  • на основі їх результатів вам не поставлять діагноз "коронавірусна хвороба";
  • не відкриють лікарняний;
  • такі результати не підтягуються до додатку “Дія”;
  • вони не допоможуть вам знятися із самоізоляції;
  • не підходять для виїзду за кордон. 

Такі тест-смужки можуть лише показати наявність коронавірусу в організмі чи ні. Жодних антитіл вони не визначає.

 

тест після вакцинації

 

Але у них низька чутливість до коронавірусу, а до нових штамів "Дельта" та "Омікрон" ніякий швидкий тест не чутливий - їх можна визначити лише за допомогою ПЛР-тестування.

У лабораторії “INVIVO” ви можете зробити всі необхідні аналізи на Covid-19 та ще більше 600 видів найпопулярніших та потрібних аналізів.


Дізнатися про підготовку до аналізів та їх ціну ви можете на сайті invivo.ua або за безкоштовним номером телефону 0800 210 777.

Было полезно?

6590