Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Планування вагітності, як правильно підготується майбутній мамі

22 листопада 2022 р. 09:53

Більшість вагітностей настає несподівано і є сюрпризом для майбутніх батьків. Але деяка частина пар все ж таки підходять до цього питання по-іншому, плануючи цей відповідальний період у житті. Чому важливо планувати вагітність? Краще, ніж гінеколог, ніхто не відповість на це питання. Якщо ви вирішили стати батьками, сходіть на консультацію до гінеколога. Фахівець розповість, що важливо знати перед вагітністю та які дослідження варто пройти ще до зачаття. Низка аналізів та інших досліджень дозволять зрозуміти, чи готовий організм жінки до запліднення та виношування. Це непростий і досить довгий процес, тому майбутня мама має бути впевнена, що її здоров'я у повному порядку і може дати життя здоровому малюкові. Є безліч нюансів, які можуть перешкодити зачаттю або суттєво ускладнити вагітність, але жінка не може про них знати без консультації гінеколога та проведення обстеження.

Як підготуватись до вагітності?

Першим кроком у підготовці до вагітності є консультація у акушера-гінеколога. Лікар повинен знати весь анамнез пацієнтки, щоб розуміти, з якими проблемами може зіткнутися пара. Гінеколог має провести огляд. Виходячи з розповіді жінки, а також ґрунтуючись на загальних правилах, лікар призначить низку лабораторних та інструментальних досліджень. Обов'язково необхідно обстежити жінку на наявність інфекційних захворювань. При їх виявленні слід обов'язково пройти курс лікування і лише потім, після одужання, планувати вагітність. Наявність інфекційних захворювань може ускладнити перебіг вагітності, але це зовсім небажано. Лікар також проконсультує щодо зачаття та допоможе визначити, який період для цього кращий.

Як підготуватись до вагітності чоловікові?

Те, що чоловік бере участь у зачатті дитини – відомий факт. Але далеко не всі чоловіки вважають за необхідне також готуватися до майбутньої вагітності, хоча вона і не стосуватиметься його безпосередньо. Чоловікові перед зачаттям, як мінімум, рекомендовано вести здоровий спосіб життя, не зловживати алкоголем і не курити. Ці чинники впливають на якість сперматозоїдів, а від останніх безпосередньо залежить зачаття. Крім того, у чоловіка також можуть бути проблеми зі здоров'ям, які можуть ускладнити процес зачаття. Тому не зайвим буде обстежити свій організм перед відповідальним моментом.

Чоловікам рекомендовано здавати такі аналізи:

  • на сумісність із жінкою, яка виношуватиме дитину;
  • на сифіліс, ВІЛ;
  • на гепатит В та С;
  • на групу крові та резус-фактор.

Також існує дослідження, здатне показати можливість еякулята до зачаття. Воно зветься спермограма і є дуже інформативним. Такий аналіз часто призначають парам, які не можуть завагітніти довгий час.

Крім того, підготовка має стосуватися і психологічного боку вагітності. Чоловік має усвідомлювати, що попереду непростий період і бути готовим до можливих складнощів.

Кому рекомендовано пройти обстеження?

Лікарі звертають особливу увагу на пари, які не змогли зачати дитину протягом 12 місяців. У такому разі точно слід обстежитися обом партнерам. Крім того, обов'язковому обстеженню повинні піддаватися чоловіки, які приймають певні лікарські препарати на постійній основі, а також ті, хто переніс операції на статевих органах або травми. Якщо чоловік знає про наявність у себе будь-яких проблем зі здоров'ям або інших аспектів, найкраще заздалегідь обговорити з лікарем, чи це може якимось негативним чином позначитися на майбутній вагітності.

Найкраще перед зачаттям чоловікові також здати аналізи на наявність статевих інфекцій, які можуть протікати безсимптомно як у чоловіків, так і у жінок. Як уже згадувалося, варто відмовитись від шкідливих звичок, щоб зачаття здорової дитини було можливим.

З чого розпочати планування вагітності?

Підготовку до такого важливого періоду у житті обох батьків варто розпочати з психологічного аспекту. Слід усвідомити, що вагітність, а згодом і народження малюка змінить ваше звичне життя і ви повинні бути до цього готові. Це відповідальний крок, тому й підійти до нього слід з усією серйозністю.

Якщо ви впевнені, що готові до таких змін, подбайте про здоровий спосіб життя. Якість жіночого та чоловічого біоматеріалу дуже залежить від способу життя, намагайтеся різноманітно та якісно харчуватися, виключіть алкоголь та куріння, займайтеся спортом. Повірте, це дуже позитивно позначиться на вашому організмі.

Займіться своїм здоров'ям. Якщо у вас є хронічні захворювання, постарайтеся знизити ризики їх загострення до мінімуму. Завітайте до лікаря, розкажіть про заплановану вагітність і дотримуйтесь його рекомендацій.

Перевірте гормони щитовидної залози (ТТГ, Т3, Т4). Вони дуже важливі для вагітності, тому перед зачаттям ви повинні розуміти, що вони в нормі.

Досліджуйте організм на інфекції, які становлять особливу небезпеку для плода, детальніше про це обов'язково розповість лікар-гінеколог.

Приведіть в норму вагу. Зайві кілограми та їх недобір можуть перешкодити вагітності.

Слідкуйте за харчуванням. Вживайте більше овочів та фруктів, стежте за балансом білків, жирів та вуглеводів. Їжте менше жирного, смаженого, солодкого.

Простежте за рівнем заліза в організмі, якщо його не вистачає, необхідно обов'язково поповнити запас.

Перед вагітністю та на ранніх термінах жінці потрібно приймати фолієву кислоту. Вона важлива для розвитку плоду.

Обов'язково проведіть УЗД органів малого тазу. Це обов'язкове обстеження перед вагітністю. Лікар має переконатися, що органи жінки готові до зачаття.

Висновок

Вагітність – важливий стан для кожної пари, від перебігу вагітності та від того, наскільки добре буде підготовлений організм жінки, залежить здоров'я майбутнього малюка. Саме тому лікарі рекомендують серйозно підходити до цього етапу життя та підготуватися. У цьому виділяють кілька стадій підготовки.

  1. Здоровий спосіб життя батьків.

Майбутні батьки повинні перевірити організм, щоб обоє були готові до вагітності. Під час обстеження можуть виявитися проблеми зі здоров'ям, які варто виправити, перш ніж зачинати дитину. Слід також забути про шкідливі звички, здорово харчуватися та займатися фізичними активностями.

  1. Підготовка жінки безпосередньо до вагітності та виношування, чоловіка – до зачаття.

Майбутня мати повинна бути впевнена, що її організм здатний виносити малюка всі 9 місяців і розуміти можливі ризики. Організм повинен бути готовим до навантажень на абсолютно всі органи та системи: серце, нирки, печінка, ендокринна система, суглоби, хребет та інше. Абсолютно весь організм зазнає змін. Жінці набагато спокійніше переживатиме вагітність, якщо вона знатиме, що її організм здоровий і готовий до цього.

Чоловік повинен подбати про якість свого біоматеріалу. Дуже негативно впливає на нього алкоголь, куріння та інші шкідливі звички, тому його завдання забезпечити здорові сперматозоїди. За потреби потрібно звернутися до репродуктолога, який проконсультує та дасть свої рекомендації.

  1. Зачаття.

Не варто думати, що зачаття відбувається з першої – другої спроби. На жаль, далеко не завжди так. Але при цьому не потрібно засмучуватися, якщо спроби не увінчалися успіхом через тиждень, місяць, півроку. За рекомендаціями лікарів, здорова пара має намагатися зачати дитину протягом року і лише після цього звертатися за допомогою спеціалістів.

Было полезно?

42030
iqSFxVBRdKgojzah
Отзыв
yDKdPaerz
iqSFxVBRdKgojzah
Отзыв
yDKdPaerz
DuwRimlA
Отзыв
jpErmWFfiIx
DuwRimlA
Отзыв
jpErmWFfiIx
qtdXTWURYv
Отзыв
bVsGkiLydjqTYt
qtdXTWURYv
Отзыв
bVsGkiLydjqTYt
JWbagqRN
Отзыв
LJFAcwjGmQD
JWbagqRN
Отзыв
LJFAcwjGmQD
LElBJkwhUPxyjfgS
Отзыв
dzgZViTLquErO
LElBJkwhUPxyjfgS
Отзыв
dzgZViTLquErO