Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

ЛОР рекомендує: як не простити під кондиціонером

07 листопада 2022 р. 20:12

Уникайте різкого перепаду температур.

 

Кондиціонер став справжнім рятувальником під час виснажливої спеки влітку, коли від палючого сонця та задухи неможливо сховатися. Але часто ми чуємо скарги від тих, хто “не товаришує” з кондиціонерами, страждаючи від нежитю, головного болю та хворого горла. Чи дійсно кондиціонер здатний стати причиною такого стану чи це міф? Давайте розбиратися. 

 

Насправді кондиціонер може доставити проблем зі здоров'ям, але тільки у тому випадку, якщо використовувати його неправильно. Якщо ж підходити до цього питання правильно, то ваше літо стане приємнішим і комфортнішим без неприємних наслідків.

 

Головне під час використання кондиціонера - не перестаратися з перепадом температур. Звичайно, коли заходиш із задушливої вулиці до приміщення, хочеться опустити температуру якомога нижче. Але пам'ятайте, що бажаним перепадом температур між повітрям за вікном та у приміщенні має бути не більше 8 градусів. Якщо перепад буде значно більшим, це може стати причиною поганого фізичного стану. Нормальною температурою повітря в приміщенні в літній період вважається 22 градуси. 18 і, тим більше, 16 градусів можуть стати дуже різким перепадом для вашого організму, наслідками чого може стати розвиток фарингіту, риніту, ларингіту та циститу.

 

Для ночі – особливий режим

 

У сучасних кондиціонерах для нічного часу є особливий режим. Не ігноруйте його та вмикайте на ніч. Якщо такого немає, то встановлюйте температуру не нижче 25-ти градусів. Коли ми спимо, температура організму падає, і потоки холодного повітря можуть спровокувати захворювання. Тому лікарі закликають навіть у сильну спеку не спати зовсім без ковдри, варто сховатися хоча б тонким простирадлом, щоб ваш організм не був абсолютно беззахисним перед низькою температурою кондиціонера.

Не забувайте провітрювати

 

Людині необхідне свіже повітря. Всім відомо, що ми вдихаємо кисень, а видихаємо вуглекислий газ. Якщо не провітрювати приміщення, концентрація вуглекислого газу може перевищувати допустиму норму. Як результат – людина може відчувати головний біль та стомлюваність. Рекомендується щодня провітрювати приміщення, де ви перебуваєте протягом 10 хвилин. За цей час повітря повністю зміниться. Сідаючи в машину, відкривайте вікна на 5-7 хвилин перш, ніж увімкнути кондиціонер, але будьте обережні з їздою з відкритими вікнами.

 

Ні протягам

 

Протяг може бути приємним під час спеки. Відчуваючи освіжаючі потоки повітря, ми в останню чергу подумаємо про негативний ефект від них. Насправді ж прохолодний потік повітря, спрямований на вас, може призводити до переохолодження та розвитку запальних процесів. У людини після протягу можуть виникнути запалення лицевого нерва, спазми м'язів, радикуліт у шиї та інші наслідки. Лікарі рекомендують уникати протягів та не сидіти під прохолодним потоком повітря від кондиціонера.

 

Кондиціонер потрібно чистити

 

Не рідше ніж раз на рік рекомендується проводити техобслуговування вашого кондиціонера, в ході якого фахівці чистять фільтри. Якщо фільтри давно не чистилися, повітря може бути зі специфічним запахом, що означає, що в ньому, напевно, маса бактерій, здатних викликати захворювання.

Оптимальна вологість повітря

 

Давно не секрет, що кондиціонер сушить повітря, тобто, крім того, що він знижує температуру, він ще й видаляє вологу. Сухе повітря може стати причиною сухості та лущення шкіри. Щоб мінімізувати такий ефект, постарайтеся тримати оптимальну температуру (не менше 25 градусів), а також налаштуйте такий режим, при якому лопаті будуть спрямовані вгору, щоб охолоджене повітря не дуло прямо на вашу шкіру.

 

Хорошою ідеєю стане використання зволожувача повітря, який допоможе вам підтримувати необхідну вологість у приміщенні.

 

Холодні напої та кондиціонер

 

Якщо організм людини загартований, навіть найхолодніші напої не викличуть ніяких побічних реакцій. Але, якщо місцевий імунітет ослаблений, то вживання холодних напоїв може спричинити розмноження патогенної мікрофлори в носоглотці, що, своєю чергою, стане причиною нежитю чи кашлю. Ефект від холодних напоїв може погіршитися, якщо ви знаходитесь в і без того холодному приміщенні.

 

Комфортна температура для дітей

 

Кондиціонер може допомогти дитині покращити сон у спекотні дні, але тут батькам важливо пам'ятати про деякі речі. Маленька дитина охолоджується набагато швидше, ніж доросла, тому температуру в кімнаті, де вона знаходиться, краще поступово знижувати.

 

Наприклад, якщо на вулиці температура повітря становить близько 35 градусів, то спочатку в приміщенні можна встановити близько 28 градусів. Це дозволить уникнути різкого перепаду, що може шокувати невеликий організм. Через тиждень можна опустити температуру в кімнаті до 25 і ще за тиждень - до 22 градусів.

 

Ви можете поставити запитання “При якій температурі на вулиці слід користуватися кондиціонером?”. Правильної та однозначної відповіді на це питання немає, оскільки все індивідуально. Орієнтуйтеся на власні відчуття, важливо, щоб ви не допускали великого перепаду температур. Якщо на вулиці близько 40 градусів, то встановлювати в приміщенні 18 краще не варто, це точно не буде корисним ні для вашого організму, ні для організму маленької дитини.

 

Отже, давайте підіб'ємо підсумки. Відмовитися від кондиціонера складно, але з ним можна чудово співіснувати, дотримуючись деяких правил.

 

Щоб не захворіти під кондиціонером, важливо:

 

  1. Уникати сильного перепаду температур.
  2. Обов'язково провітрювати приміщення щодня.
  3. Встановлювати особливий режим на ніч.
  4. Будьте обережні з протягами.
  5. Не забувайте про технічне обслуговування вашого кондиціонера. Міняти фільтри в ньому слід не рідше одного разу на рік.
  6. Дотримуйтесь необхідного рівня вологості в приміщенні.
  7. Не зловживайте холодними напоями, якщо ваш організм не загартований.
  8. Використовуйте кондиціонер для дитини з особливою обережністю, не забуваючи про те, що організм дитини остигає швидше, ніж дорослого.

 

Якщо все-таки ви потрапили під негативний вплив кондиціонера, слід знати, якого алгоритму дій потрібно дотримуватися.

 

Якщо ви відчуваєте симптоми застуди, то насамперед подумайте про свій режим. Не потрібно слідувати своєму звичайному графіку, залиштеся вдома та забезпечте собі постільний режим. Ваш сон має бути не менше 8 годин на добу.

 

Обмежте фізичні навантаження та розумові. Намагайтеся провести час у максимально спокійному режимі.

 

Як згадувалося, не забувайте провітрювати приміщення. Свіже повітря дуже важливе для здорового організму, а тим більше - для хворого. В ослабленому стані вашому організму як ніколи потрібний кисень.

 

Лікарі рекомендують пити багато рідини. Це може бути вода, чай, сік. Чим більше рідини ви п'єте, тим більше допомагаєте своїй імунній системі впоратися з недугою.

 

Вкрай важливим для вашого хворого організму є здоровий раціон. Щоб боротися із захворюванням вам необхідна енергія, вітаміни та інші поживні елементи. Щоб все це забезпечити необхідний здоровий раціон, що включає фрукти, овочі, білки, жири та вуглеводи. Якщо у вас є якісь дефіцити, то слідуйте рекомендаціям лікаря і не забувайте приймати призначені препарати.

 

Лікування лікарі призначають, як правило, симптоматичне. При підвищенні температури рекомендують приймати жарознижувальне, при нежиті краплі, при болі в горлі спреї, льодяники. Дотримуйтесь призначення лікаря і не займайтеся самолікуванням.

Было полезно?

12890
FQPWISovXk
Отзыв
mTebKEyMz
FQPWISovXk
Отзыв
mTebKEyMz
nzwygSqFciO
Отзыв
lDrxOLGv
VcxJBZqukWe
Отзыв
FDRcwWatkTrBbyI
ainSkwrBvMHste
Отзыв
zhCwUHkuMtspefTO
iBpfqadPc
Отзыв
vTiImuzh