Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Особливості дитячої гастроентерології

22 листопада 2022 р. 10:10

Травна система людини - складна структура, яка потребує особливого підходу до терапії. Лікуванням травної системи займається гастроентеролог. Але якщо йдеться про дитину, то її організм потребує іншого підходу, ніж дорослий. Дитячими гастроентерологічними захворюваннями займається дитячий гастроентеролог. Травна система дитини особливо у перший рік життя значно відрізняється від дорослого організму. У цей період у малюка особливе харчування – грудне молоко чи суміш. Пізніше він поступово переходить на їжу дорослих. Цей процес поступовий, у цей період травна система повільно змінюється та підлаштовується під особливості їжі.

Що робити, якщо у дитини заболів живіт?

Організм маленької дитини може реагувати на деякі речі не так, як організм дорослого. У період, коли ви переводите дитину на звичайне доросле харчування, справедливо чекати на різну реакцію малюка. Якщо у нього заболів живіт, то не варто панікувати та везти його у швидку допомогу. Насамперед розпитайте у малюка, що саме його турбує і де саме болить. Звісно, не зайвим буде відвідати педіатра. На прийомі лікар обов'язково огляне дитину і також намагатиметься з'ясувати причину поганого стану. Саме педіатр допоможе вам вирішити, що робити далі – звертатися до дитячого гастроентеролога, пройти діагностику чи призначить лікування, у разі з'ясування причини.

Якщо у дитини сильний біль, вона кричить і заспокоїти її неможливо, у такому разі справді слід викликати додому швидку допомогу. Навіть, якщо до вас приїдуть не педіатри, вони точно зможуть приглушити біль і спрямувати батьків на подальшу діагностику. Патологія такого болю може бути хірургічною чи інфекційною. Такі напади, які потребують термінової медичної допомоги, досить рідкісні у дітей. Однак, батьки повинні розуміти, що якщо у дитини спостерігається блювання, діарея чи біль у животі, потрібно звернутися до педіатра. Швидше за все, лікар призначить обстеження, яке зазвичай включає лабораторні аналізи та УЗД-діагностику. А після встановлення діагнозу обов'язково призначить лікування при необхідності.

Найбільш поширені захворювання у дітей

Молодим мамам треба розуміти, наскільки важливим є період введення прикорму. Якщо вводити його правильно в певному віці, з певною періодичністю і, звичайно, з певними продуктами, то швидше за все організм малюка сприйме такі зміни позитивно і ви не зіткнетеся з проблемами.

У разі, якщо гастроентеролог призначив дитині дієту, обов'язково дотримуйтесь цих рекомендацій. Не давайте своєму малюкові куштувати продукти, які лікар заборонив. Інакше ви ризикуєте лише погіршити ситуацію.

Найчастіше батьки звертаються до лікаря з діареєю, гастритом, запором, метеоризмом у дитини. Ці проблеми у дітей сприймаються звичним чином. Але є й такі, що трапляються рідше, оскільки більш властиві дорослому організму. До таких відносять холецистит, синдром подразненого кишківника, хронічний гепатит. Причинами таких діагнозів у маленьких дітей можуть бути відсутність режиму харчування, вживання різних харчових добавок, їжа низької якості, погані екологічні умови, а також вплив стресів. З симптомами таких захворювань обов'язково слід проконсультуватися з дитячим гастроентерологом, щоб якнайшвидше розпочати ефективне лікування.

Наприклад, у досить ранньому віці дитина може зіткнутися з таким діагнозом як виразкова хвороба. Відомі випадки такого захворювання у дітей у 3,5 – 4 роки. При цьому відбувається подібне з вини батьків. Як правило, причиною стає те, що дитину годували жирними та солодкими продуктами. І якщо батьки не дотримуються рекомендацій лікаря та ігнорують належний дитині раціон відповідно до віку, то вже в 10 років у такої дитини можуть діагностувати хронічну виразкову патологію.

Варто також зазначити, що батьки не завжди відразу можуть зрозуміти, який саме біль і де відчуває малюк, і за яких саме симптомів слід звернутися до вузького фахівця.

Ознаки проблем із травною системою у дитини такі:

  • погіршення апетиту;
  • часті болі у животі (зокрема після їжі);
  • блювання, нудота, запор;
  • метеоризм, печія, відрижка, скупчення газів;
  • кров у калі;
  • втрата чи набір ваги;
  • гіркий присмак у роті.

Якщо вашу дитину часто турбують такі симптоми, слід якнайшвидше проконсультуватися з лікарем.

Якщо малюк віком до 2-х років, то показаннями до візиту в клініку повинні бути поганий набір ваги, часті відрижки фонтаном, поганий сон, складнощі зі стулом (дитина червоніє, плаче, підгинає ноги), відмова від їжі.

Не забувайте планово показувати свою дитину дитячому гастроентерологу раз на рік, якщо вона не має жодних проблем із травленням. Якщо у малюка є хронічні захворювання (наприклад, цукровий діабет), він має зайву вагу, а тим більше ожиріння, і на регулярній основі приймає якісь лікарські препарати, то дитину потрібно показувати лікареві не рідше, ніж 2-3 рази на рік.

Які найпоширеніші помилки у батьків?

Найпоширенішою помилкою батьків, дітям яких не виповнилося 5 років, є введення у прикорм неправильних продуктів. Далеко не все, що їсть доросла людина, підходить малюкові, який ще недавно був на грудному вигодовуванні. І навіть якщо ви вже перевели дитину на “дорослий стіл”, це не означає, що їй можна їсти все. Дотримуйтесь рекомендацій педіатра щодо введення прикорму, це дуже важливий момент і його дотримання допоможе вам та вашому малюку уникнути проблем із травною системою.

Звичайно, великою помилкою батьків є ігнорування болю різного характеру у дитини. Будь-яке захворювання важливо розпочати лікувати вчасно. Крім того, деякі несерйозні на перший погляд патології у малюка можуть стати причиною розвитку складніших діагнозів у міру дорослішання організму. Чим раніше ви звернетеся до лікаря для початку лікування, тим ефективніше воно буде.

Важливою частиною є підготовка дитини до візиту до клініки. Поговоріть із малюком, поясніть, що лікар – це друг, який хоче допомогти бути здоровим. Подбайте про те, щоб у дитини залишився позитивний досвід спілкування з лікарем.

Які методи дослідження застосовують у дитячій гастроентерології

Діагностика захворювань травної системи відбувається за допомогою сучасних методів, до яких належать лабораторні аналізи, ультразвукові, рентгенологічні та ендоскопічні дослідження. За допомогою останнього методу лікарі можуть досліджувати не лише шлунок, а й стравохід, тонку та дванадцятипалу кишку дитини.

Сучасна медицина може запропонувати безболісні, точні та швидкі методи діагностики, які не завдають неприємних відчуттів не лише дорослим, а й дітям.

Після проходження діагностики та постановки діагнозу гастроентерологом, обов'язково слід дотримуватися рекомендацій, які дає лікар. Але важливо розуміти, що лікування травної системи – це не лише прийом лікарських препаратів, а й дотримання режиму харчування, прийом тих продуктів, які порадить фахівець, та відмова від небажаних продуктів.

Было полезно?

17630
fDtKLxVmdAuEr
Отзыв
AohgFTMtGxDlcir
fDtKLxVmdAuEr
Отзыв
AohgFTMtGxDlcir
rtcNjLWkKRy
Отзыв
YyOpmHiKjkJaIL
JyHOmWxbfjDMUvR
Отзыв
XpdgQYLoljK
jyzqVOukCcg
Отзыв
QsMbPFeIDHayTlhj
dIeLWVqzRwDrfZKj
Отзыв
hFMesnaI