Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Виявлення цукрового діабету

27 жовтня 2022 р. 14:54

Цукровий діабет буває кількох типів: І типу, ІІ типу, гестаційний та інші.

Діабет, при якому в організмі виробляється недостатня кількість інсуліну, називається інсулінозалежним (діабет І типу). Таким пацієнтам призначають інсулінотерапію, яка допомагає значно покращити якість життя.

Цукровий діабет ІІ типу є найпоширенішим. За такого типу захворювання у людини розвивається інсулінорезистентність, тобто організм пацієнта стає стійким до інсуліну.

Перед тим, як у пацієнта з'являється діагноз цукровий діабет ІІ типу, в організмі збільшується показник глюкози. Такий стан називають "переддіабет" і, як правило, він ніяк не проявляється.

Існує низка факторів, які здатні підвищувати ризики розвитку переддіабету

Існує низка факторів, які здатні підвищувати ризики розвитку переддіабету. Серед них:

 • генетична схильність;
 • зайва вага чи ожиріння;
 • низька фізична активність.

Діабет проявляється масою симптомів, найпоширеніші з них:

 • різка втрата ваги;
 • часте сечовипускання;
 • спрага, відчуття сухості у роті;
 • затуманений зір;
 • оніміння кінцівок;
 • поколювання в руках та ногах;
 • слабкість, втома;
 • повільне загоєння ран та порізів.

Якщо ви помітили у себе перелічені симптоми, обов'язково зверніться до лікаря, який проведе діагностику та призначить лікування.

Цукровий діабет можна профілактувати

Цукровий діабет можна профілактувати. Для цього варто дотримуватися таких правил:

 • будьте фізично активними. Це допоможе знизити рівень цукру в крові та підвищити чутливість до інсуліну. А за наявності зайвої ваги, прості спортивні вправи допоможуть його знизити;
 • харчуйтеся здорово. Порадьтеся з лікарем, яких продуктів слід уникати;
 • вживайте більше клітковини та цільнозернових продуктів, овочів, фруктів, горіхів;
 • контролюйте масу тіла. Надмірна вага підвищує ризик розвитку цукрового діабету та інших захворювань;
 • не зловживайте алкоголем та утримуйтеся від куріння;
 • відвідуйте сімейного лікаря. Своєчасна діагностика та лікування дозволяють підвищити якість життя.

Діагностика цукрового діабету

Якщо пацієнт звернувся до лікаря з ранніми симптомами, то діагностика цукрового діабету полягає у двох аналізах: дослідження крові на цукор та дослідження крові на глікований гемоглобін. Результати цих двох аналізів дозволяють оцінити рівень цукру та діагностувати переддіабет.

Важливим є той факт, що цукор може підвищуватись не тільки при діабеті чи переддіабеті, але й з інших причин. Тому, якщо у пацієнта виявили підвищений цукор, але характерних симптомів немає, то діагностику варто продовжувати, щоб виключити або виявити цукровий діабет.

Варто зазначити, що діабет будь-якого типу може спричинити ускладнення та стати причиною інших тяжких захворювань, серед яких ниркова недостатність, ушкодження нервів, втрата зору, ампутація кінцівок. Крім того, значно може зрости ризик серцево-судинних захворювань – інфаркту та інсульту.

Пероральний глюкозотолерантний тест (пгт)

Дослідження призначають якраз у разі, якщо аналіз крові на цукор виявився підвищеним, але симптомів діабету немає. Аналіз полягає у здачі двох аналізів крові на цукор з інтервалом у дві години. Алгоритм такого методу в наступному: перший аналіз пацієнт здає вранці натщесерце, після чого випиває склянку води з розчиненою безводною глюкозою і через дві години здає кров повторно.

Цей тест визначає адекватність ендогенної секреції інсуліну та підтримку нормоглікемії в умовах стресового навантаження питною глюкозою.

Порушена толерантність до глюкози

Порушену толерантність до глюкози називають латентним діабетом або переддіабетом. У такому стані симптоми діабету ще не виявляються, але глюкоза у крові вже підвищена. За наявності порушеної толерантності до глюкози у людини підвищуються ризики тяжчого перебігу інших захворювань.

При своєчасній діагностиці такого стану пацієнт має шанс відстрочити розвиток цукрового діабету або зовсім уникнути його.

Для діагностики порушення толерантності до глюкози ефективно використати пероральний глюкозотолерантний тест. Він здатний показати відхилення на тій стадії, коли аналіз на цукор їх ще не покаже.

Якщо пацієнт входить до групи ризику цукрового діабету або досяг віку 45 років, то визначати толерантність до глюкози необхідно періодично, навіть за відсутності характерних симптомів та нормальних показників глюкози в крові.

Не має сенсу проводити тест на порушену толерантність до глюкози в тому випадку, якщо при виявленні рівня глюкози натщесерце вище діагностичного порога цукрового діабету.

Де здати аналіз на цукровий діабет (глюкоза (кров))

Де здати аналіз на цукровий діабет (глюкоза (кров))

Аналіз крові на глюкозу можна здати у лабораторії ІНВІВО. Ви можете оформити дослідження у будь-якому найближчому для вас відділенні. Точне сучасне обладнання світових виробників дозволить отримати точний результат дослідження в максимально короткі терміни, а привітний персонал зробить все, щоб ваше перебування було приємним та комфортним. Результати аналізу ви можете отримати будь-яким зручним для вас способом - на електронну пошту, в месенджер або на роздрукованому бланку у відділенні. Ми підготували для вас доступні ціни та акції, про які ви можете дізнатися на нашому сайті або зателефонувавши на гарячу лінію за номером: 0800 210 777.

Важливо дотримуватися підготовки перед здаванням аналізу. Здавати кров на глюкозу необхідно натщесерце після 8-12 годин голодування. Перед цим не рекомендовано вживати жирну та смажену їжу, а також алкоголь. Перед аналізом уникайте фізичних та емоційних навантажень та відмовтеся від куріння.

Было полезно?

80840