Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

Зовнішній отит

08 липня 2022 р. 22:20

Добрий день! Мене звати Артур Миколайович Шимко, я - лікар-отоларинголог у INVIVO Clinic. 

 

Сьогодні хочу розповісти про захворювання вух - зовнішній отит, та застерегти вас від нього.

 

Що ж таке зовнішній отит? Думаю, всі ви чули про це захворювання та не всі знають, що саме при ньому відбувається. Зовнішній отит - це гостре запалення підшкірної клітковини шкіри вушного каналу, що сполучає вушну раковину та барабанну перетинку.  Захворювання часто супроводжується набряком.

 

Причин розвитку захворювання є декілька:

 
  1. Пошкодження шкіри внутрішньої раковини. Зі своєї практики можу додати, що найчастіше такі пошкодження виникають при ретельному чищенні вуха вушними паличками або іншими сторонніми предметами.

  2. Потрапляння води у слуховий канал. Особливо, якщо це не дуже чиста вода з водойм або басейну. Постійне зволоження водою робить вухо чутливим до бактерій та грибків.

  3. Переохолодження. 

  4. Зниження імунітету. Наприклад при ВІЛ або цукровому діабеті.

 

Зовнішній отит може протікати в різних формах. Це залежить від причини появи захворювання. Так, вирізняють шість форм перебігу:

 
  • гострий дифузний зовнішній отит. Як лікар можу підтвердити, що ця форма є найбільш поширеною;

  • гострий локалізований зовнішній отит. Розвивається при запаленні волосяних фолікулів;

  • хронічний зовнішній отит. Така форма захворювання, як правило, виникає при неправильному лікуванні);

  • екзематозний зовнішній отит. Спостерігається при дерматологічних проблемах у пацієнта;

  • злоякісний зовнішній отит. Така форма можлива при слабкому імунітеті;

  • отомікоз. Розвивається у разі грибкового ураження вуха.

 

Як розпізнати зовнішній отит? Хочу вас попередити, що зовнішній отит досить швидко розвивається - зазвичай швидше, ніж за 48 годин. Після чого людина відчуває біль у вусі, свербіж або закладеність. Зауважу, що втрата слуху при цьому не обов’язкова, але вона може бути, як і біль у щелепі. Може також спостерігатися болючість козелка і/або вушної раковини, набряк вушного каналу, еритема (почервоніння), яка може супроводжуватись виділеннями з вуха. У пацієнта може розвинутись регіональний лімфаденіт (тобто запалення лімфатичних вузлів), почервоніння барабанної перетинки або целюліт вушної раковини та прилеглої шкіри. Останнє, зазвичай, виявляється вже на прийомі у лікаря-отоларинголога під час огляду.

 

Що робити, якщо ви відчуваєте симптоми зовнішнього отиту? Перш за все, я наполягаю на відвідуванні лікаря. Тільки фахівець може зрозуміти характер захворювання та причину, яка могла його викликати. Це, в свою чергу, допомагає у визначенні тактики лікування.

 

В якості першої допомоги я раджу прийняти знеболюючі препарати, наприклад, німесил або німід. Можна застосовувати краплі у вухо - отипакс, ототон, дроплекс, але тільки у тому випадку, якщо впевнені у відсутності алергії на лідокаїн та його похідні.

 

Хочу вас застерегти від застосування компресів та прогрівань. Це може лише погіршити ситуацію та прискорити процес запалення або посилити симптоми.

 

Як лікар, я наголошую на необхідності відвідати спеціаліста. Ті заходи, що ви можете застосувати самостійно не відміняють візиту до лікаря!

 

Чому важливо звернутися до отоларинголога? Тому що лікування зовнішнього отиту залежить від його причин. На прийомі я обов’язково визначаю, якою флорою викликане захворювання - грибковою чи бактеріальною. Це “золотий стандарт” лікування зовнішнього отиту. Дуже важливо уникнути самолікування. Якщо, наприклад, ви почнете застосовувати антибактеріальні краплі, маючи грибковий отит, то можете лише посилити симптоми та викликати отомікоз. Якщо ж при бактеріальному отиті будете приймати антисептичні та протигрибкові препарати, то можете спровокувати розвиток хронічного отиту, що зробить термін лікування ще довшим.

 

Як запобігти зовнішньому отиту? Я завжди нагадую своїм пацієнтам про важливість дотримання правил гігієни чистки вух. Не використовуйте ватні палички, вони травмують шкіру слухового проходу і можуть занести інфекцію. Якщо у вухо потрапила вода, то намагайтеся зробити так, щоб вона самостійно витікла - нахиліть голову або промокніть чистим рушником чи ватою.

 

Якщо у вас анатомічно звужений слуховий прохід, то раджу звернутися до лікаря-отоларинголога, щоб отримати особисті рекомендації.

 

Будь ласка, будьте уважними до свого здоров’я, не займайтеся самолікуванням, це може бути шкідливим для вашого здоров’я, вчасно звертайтеся за професійною допомогою. Будьте здорові!


 

Было полезно?

42891
WVCxJpgG
Отзыв
GjvPXanmtd
WVCxJpgG
Отзыв
GjvPXanmtd
vBYjpxHMEKLqyX
Отзыв
wGTVPfFkm
vBYjpxHMEKLqyX
Отзыв
wGTVPfFkm
kgpIriwCsHcxy
Отзыв
GZtsEVRrlQNCo
kgpIriwCsHcxy
Отзыв
GZtsEVRrlQNCo
SKmWpCiezsGI
Отзыв
QorPGYDXl
ydmDrsugBU
Отзыв
AFJiVYfnEwoTg