Міста і пункти, які працюють. Навіть коли немає світла!
Оформити замовлення
0 анализов / 0

УЗД при вагітності в Житомирі

УЗ дослідження - взаємодія ультразвуку з тканинами людини, яка при проходженні через різні біологічні середовища поглинається, розсіюється і відбивається різною мірою. Ця властивість і враховується комп'ютером ультразвукового сканера - на екрані монітора ми бачимо чорно-біле зображення об'єктів, які відрізняються один від одного за відтінком та яскравістю. В ультразвукових сканерах середнього та вищого класів передбачені спектральні та кольорові режими отримання зображення (різні допплерівські методики), що дозволяють бачити судини організму, кількісно вимірювати показники струму крові в них.

Які органи можна перевірити за УЗД?

 •     судини шиї (сонні та хребетні артерії);
 •     щитовидну та молочні залози;
 •     печінка, жовчний міхур, підшлункову залозу, селезінку;
 •     нирки та область надниркових залоз;
 •     органи малого тазу (сечовий міхур, у чоловіків – передміхурова залоза, у жінок – матка та придатки);
 •     плід та ембріон;
 •     органи мошонки;
 •     м'які тканини, зв'язковий апарат суглобів (найбільш ефективно колінний та плечовий);
 •     судини ніг (артерії та вени) та ін.

Як часто потрібно проходити УЗД?

Навіть за відсутності значних проблем зі здоров'ям бажано один раз на рік проходити диспансеризацію. Адже будь-яке захворювання, виявлене на ранній стадії (навіть рак!) зазвичай добре лікується. Декілька об'єктивних тестів дозволять отримати об'єктивну інформацію про стан вашого організму: загальний аналіз крові та сечі, ультразвукове дослідження, ЕКГ, раз на кілька років рентген легень. Проходження цих тестів не займе багато часу, але дозволить зберегти здоров'я довгі роки. Виділіть 1-2 дні на рік!

У стандартний скринінговий протокол УЗД (виконується щорічно) входить дослідження таких органів: щитовидна залоза, органи черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза та селезінка), нирки, органи малого тазу. За відсутності ультразвукових ознак зміни структури цих органів хвилюватися нема про що. У разі виявлення відхилень доведеться пройти дообстеження.

Маліневська Лариса Федорівна

УЗД

Досвід роботи: досвід: 23 роки

Ультразвукове дослідження (УЗД) зайняло гідне місце у сучасній діагностиці. Воно має низку переваг перед іншими методами, що дозволило йому здобути популярність серед лікарів та пацієнтів.

УЗД – абсолютно безболісний високоінформативний неінвазивний метод діагностики. Крім того, УЗД дозволяє отримати інформацію в режимі реального часу, завдяки чому лікар розуміє, що відбувається з організмом саме в цей момент.

 

Принцип дії УЗ-діагностики

 

Принцип роботи УЗД-апарата полягає в тому, що датчик, яким лікар водить по ділянці тіла, випромінює звукові хвилі, які не вловлює людське вухо, а також амплітуди та тривалості. Проникаючи в тіло хвилі, можуть відбиватися і фіксуватися датчиком або проникати вглиб, доходячи до меж розділу середовищ. Процесор обчислює час, протягом якого звукова хвиля проходить від датчика до органу, який сканується. Завдяки цьому можна зробити висновок та скласти картину діагностики.

 

Показання для проведення УЗД

 

Ультразвук дозволяє досліджувати практично будь-який орган людини. Як правило, таке обстеження призначають при зверненні до лікаря з якимись скаргами або у профілактичних цілях. Для УЗД будь-якого органу потрібні певні показання.

До таких відносяться:

 

 • біль у досліджуваному органі;
 • новоутворення чи пухлини;
 • запальні процеси;
 • травми;
 • підготовка до хірургічного втручання.

Лікар може призначити УЗД з профілактичною метою, щоб оцінити функцію органу, що діагностується.

За яких симптомів рекомендовано діагностику УЗД

Одна з переваг ультразвукового методу діагностики в тому, що він є абсолютно безпечним і високоінформативним. Тобто УЗД можна проводити стільки разів, скільки необхідно, оскільки воно не має жодного негативного впливу на організм. Саме тому лікар може призначити УЗ-діагностику за будь-якого болю у досліджуваному органі, або підозрі на запальний процес, або просто з профілактичною метою.

 

Види УЗД

 

Ультразвукове дослідження дозволяє оцінити майже будь-який орган.

Тому видів УЗД буває кілька:

 

 • черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза);
 • серцево-судинної системи (серце, судини голови, шиї, кінцівок);
 • гінекологічне (матка, яєчники, маткові труби);
 • сечовидільної системи (сечовий міхур, сечоводи, надниркові залози, нирки, простата);
 • поверхневих структур (щитовидна залоза, молочні залози, лімфатичні вузли, суглоби та м'які тканини);
 • при вагітності (визначення терміну вагітності, контроль розвитку плода).

 

Як підготуватися до УЗД

 

Підготовка до УЗ-діагностики залежить від того, який орган обстежуватиметься. Якщо ви плануєте дослідити черевну порожнину, то, швидше за все, вам потрібно буде голодувати протягом 8-12 годин.

В інших випадках необхідно випити багато води або утриматися від сечовипускання, щоб сечовий міхур був повним.

В іншому жодної особливої підготовки УЗД не передбачає. Якщо ви приймаєте будь-які препарати і приймали їх перед дослідженням, обов'язково повідомте про це лікаря, оскільки це може вплинути на загальну картину обстеження та висновки лікаря.

 

Як проводять УЗД

 

Процедура проведення діагностики є абсолютно безболісною. Єдине, що може завдати дискомфорту - це те, що на датчик наносять спеціальний гель і при першому його дотику до тіла пацієнт відчує холод. Датчик водять по певній ділянці тіла, а дані, що передаються датчиком, виводяться на екран, так, що лікар бачить результати в режимі реального часу.

 

Хто розшифровує результати УЗД

 

Все, що побачить УЗД-фахівець на екрані, він пише в заключенні і віддає роздрукований результат пацієнтові. Після цього висновок необхідно показати лікареві, який і дасть оцінку роботи досліджуваному органу. На підставі результатів УЗД лікар може поставити діагноз або призначити додаткову діагностику, наприклад, лабораторні аналізи. На підставі результатів усієї діагностики лікар робить свій висновок і призначає лікування за необхідності.

 

Переваги УЗД у клініці Invivo у Житомирі

 

У клініці INVIVO у Житомирі використовується сучасне ультразвукове обладнання від світових виробників. Це дозволяє лікарю отримати точну інформацію під час дослідження, а пацієнтові – якісну консультацію та ефективне лікування. Крім того, у нас є УЗД в 3D. Таке дослідження популярне серед вагітних, оскільки воно дозволяє побачити найдрібніші деталі плода та отримати об'ємне фото. Перевагою INVIVO також є досвідчені фахівці, здатні надати компетентні рекомендації пацієнтам.

 

Вартість УЗД у Житомирі

 

Ціна послуг у клініці INVIVO у Житомирі – ще одна перевага. Ультразвукова діагностика тут коштує недорого, що дозволяє обстежитись будь-якому мешканцю міста. Скільки коштує УЗД у INVIVO Clinic можна дізнатися на сайті.